| |
Zagrożenie!
Nadciąga podmuch zimy. Chwyci mróz i przejdzie śnieżyca. Temperatura spadnie poniżej -12 stopni

Nadciąga podmuch zimy. Chwyci mróz i przejdzie śnieżyca. Temperatura spadnie poniżej -12 stopni

Przed nami ostatnie dni lutego, które przyniosą w Polsce ochłodzenie. Już w sobotę 25.02 przejdzie cyklon, który przyniesie podmuch zimy, bo pojawią się miejscami opady śniegu, a nawet śnieżyce. W nocy chwyci mróz w wielu regionach kraju.

Cyklon znad Rosji będzie kierował do Polski chłodne powietrze arktyczne. Prognozowana temperatura powietrza na wysokości 1,5 km, 26 lutego 2023

Podmuch zimy dotrze do Polski, chwyci mróz i przejdzie śnieżyca, zimne powietrze zaciągnie cyklon, prognoza temperatury 26 lutego 2023

Temperatura pod koniec miesiąca lub na przełomie lutego i marca może spaść miejscami poniżej -12 st. C. Co ciekawe, mimo nadchodzącego ochłodzenia, to cały miesiąc klimatycznie w Polsce zapisze się jako ciepły. Aktualne prognozy wskazują, że średnia temperatura w skali całego kraju będzie w lutym o około 1,6 st. C. powyżej normy wieloletniej.

Cyklon Yigit przyniesie śnieżyce i zaciągnie chłodne powietrze arktyczne

Już najbliższej nocy w Polsce na znacznym obszarze kraju pojawią się niewielkie przymrozki, ale nie będzie to jeszcze główne ochłodzenie, którego spodziewamy się za kilka dni.Temperatura w czwartek 23.02 nad ranem miejscami spadnie do -9/-1 st. C. przy uwzględnieniu również temperatury przy gruncie. Najzimniej ma być na wschodzie i północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu i Mazurach.

Prognozowane przymrozki w Polsce, 23 lutego 2023 nad ranem

Ochłodzenie i podmuch zimy w Polsce, wróci śnieg i mróz, prognoza temperatury 23 lutego 2023

Główną falę powietrza arktycznego do Polski ściągnie cyklon Yigit, którego centrum w sobotę 25.02 znajdzie się bezpośrednio nad Polską. W tym dniu w wielu regionach popada śnieg i deszcz ze śniegiem, a miejscami wystąpią śnieżyce i krajobrazy znowu się zabielą. Później niż przesunie się nad Rosję i tam kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara będzie kierował coraz szerszym strumieniem chłodne powietrze z północy w głąb Polski i środkowej Europy.

Prognozowany mróz w Polsce, 26 lutego 2023 o godzinie 07:00

Będzie podmuch zimy w Polsce, spadnie śnieg i wróci mróz, prognoza temperatury 26 lutego 2023

Ujemne temperatury w nocy w Polsce ponownie zaczną być częstym zjawiskiem w nocy. Największe spadki temperatur będziemy notować szczególnie w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń. Na ogół mróz będzie niewielki, bo kilkustopniowy, ale tam gdzie zdoła się na dłużej pojawić obszar pogodnego nieba, to wystąpią warunki do silnej radiacji i większego dwucyfrowego spadku temperatury.

Prognozowany mróz w Polsce, 27 lutego 2023 o godzinie 07:00

Mróz i śnieg w pognozach, pod koniec lutego podmuch zimy, prognoza temperatury 27 lutego 2023

Aktualne wyliczenia prognoz numerycznych wskazują większy mróz w Polsce w okolicach przełomu lutego i marca (+/- 1 dzień). Wszystko będzie zależne od wielkości zachmurzenia i osi głównej fali napływającego chłodnego powietrza z północy.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 28 lutego 2023 nad ranem

Silny mróz i śnieg w Polsce, zima jeszcze wróci, prognoza temperatury 28 lutego 2023

Przed nami więc umiarkowany podmuch zimy, bo w ostatnich dniach lutego pojawią się zarówno opady śniegu, jak również ujemne temperatury w nocy. W ciągu dnia także będzie chłodniej, gdyż temperatury w całym kraju spadną do kilku st. C., a lokalnie na wschodzie przejściowo może być w okolicach 0 st. C. Temperatur maksymalnych aktualnie miejscami przekraczających 10-14 st. C. po 25 lutego nie będzie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!