| |
Zagrożenie!
Nadchodzi antycyklon Beata. Ciśnienie osiągnie 1041 hPa. W tych regionach będzie najwyższe

Nadchodzi antycyklon Beata. Ciśnienie osiągnie 1041 hPa. W tych regionach będzie najwyższe

Zapowiada się trudny okres dla osób, które reagują negatywnie na wysokie ciśnienie. W rejon Polski zbliża się antycyklon Beata. Centrum wyżu jest aktualnie nad Danią i zacznie się zbliżać nad północne dzielnice naszego kraju i później przesunie nad północno wschodnie landy Niemiec. W tym czasie przyniesie wzrost ciśnienia w Polsce maksymalnie do 1040-1041 hPa. Sprawdźmy, kiedy i gdzie ciśnienie będzie najwyższe.

Prognozowane położenie obszaru wyżowego nad Polską i Europą oraz centrum antycyklonu Beata, 24 stycznia 2023

Antycyklon Beata przyniesie wysokie ciśnienie w Polsce nawet 1041 hPa, prognoza ciśnienia 24 stycznia 2023

Wiele wskazuje na to, że będzie to przeważnie zgniły wyż. Jest to sytuacja, gdy zamiast pogodnego i błękitnego nieba ze słońcem mamy nisko zawieszone zachmurzenie warstwowe stratus lub kłębiasto warstwowe stratocumulus. Szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia pojawi się okresowo i tylko miejscami, głównie w północnej Polsce oraz w górach. 

Prognozowane maksymalne ciśnienie w Polsce w czasie wpływu wyżu Beata, 24 stycznia 2023

Antycyklon Beata nadciąga z wysokim ciśnieniem, gdzie ciśnienie w Polsce będzie najwyższe, najnowsza prognoza 24 stycznia 2023

Antycyklon Beata najwyższe ciśnienie w Polsce przyniesie we wtorek 24.01 w ciągu dnia. Najnowsza prognoza modelu ECMWF wskazuje, że ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie, od 1037 hPa w Krakowie, do 1041 hPa na północy i północnym zachodzie, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.

Prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce, 24 stycznia 2023

Wysokie ciśnienie w Polsce, prognoza anomalii, 24 stycznia 2023

Przewidywane ciśnienie w Polsce będzie o około 8-10 hPa wyższe o tej porze roku od średniej wieloletniej normy klimatycznej. Gdyby wyż był pogodnym ośrodkiem, to mielibyśmy również silniejszy mróz, a tak przed znacznym spadkiem temperatury będzie nas chronić zachmurzenie warstwowe, z lokalnymi wyjątkami. 

Prognozowana jakość powietrza z zawartością pyłu zawieszonego PM10 o godzinie 21:00, 24 stycznia 2023

Wyż Beata w Polsce, wysokie ciśnienie i wpływ na jakość powietrza, prognoza 24 stycznia 2023

W zgniłym wyżu w rejonach grubszego zachmurzenia warstwowego miejscami może popadać mżawka, lub słaby deszcz bądź deszcz ze śniegiem. Ponadto miejscami pojawią się mgły i zamglenia, szczególnie we wschodniej, południowej i południowo wschodniej Polsce. Słaba cyrkulacja powietrza z inwersją osiadania wpłynie również na jakość powietrza, która szczególnie wieczorem i nocą ulegnie trochę pogorszeniu, ale nie będzie ekstremalnie zła. Średnia godzinowa pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 będzie miejscami nieco przekraczać dopuszczalną normę.

Prognoza położenia wału wyżowego i ciśnienia w Polsce i Europie, 25 stycznia 2023

Wysokie ciśnienie w Polsce, prognoza na 25 stycznia 2023

Wpływ wyżu Beata na warunki pogodowe w Polsce będzie krótkotrwały, bo w drugiej połowie tygodnia zaczniemy się dostawać w obszar pola niskiego ciśnienia nasuwającego się z północy. Wrócą opady, w tym miejscami śniegu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!