| |
Zagrożenie!
Na Grenlandii cieplej niż w Polsce. Temperatura szokuje. Trwa noc polarna

Na Grenlandii cieplej niż w Polsce. Temperatura szokuje. Trwa noc polarna

Pogoda zaskakuje i szokuje coraz częściej. Dynamiczne zmiany warunków atmosferycznych są tak skrajne, że modele pogodowe mają czasami problemy z przewidzeniem pogody na kilka dni, czego doskonały przykład mamy obecnie odnośnie świąt Bożego Narodzenia. Mimo to, nasze wcześniejsze zapowiedzi się sprawdzą, gdyż będziemy mieć w Polsce regiony, gdzie święta będą mroźne i śnieżne. Co ciekawe, aktualnie w Polsce jest zimniej niż na Grenlandii i to przy panującej nocy polarnej na północy tej wyspy.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i na Grenlandii, między 22-24 grudnia 2021

Na Grenlandii cieplej niż w Polsce. Temperatura szokuje mimo nocy polarnej, 21-22 grudnia 2021

Prognoza temperatury na najbliższe 3 dni wskazuje, że na Grenlandii będzie średnio o 12-20 stopni C. cieplej względem normy wieloletniej, zwłaszcza wzdłuż zachodniego i północno zachodniego wybrzeża, a w Polsce nadal utrzyma się ujemna anomalia temperatury. 

Wyjątkowo wysoka temperatura na Grenlandii w środku nocy polarnej

Wczoraj 21 grudnia 2021, w jednym z najbardziej wysuniętych miast na północy naszej planety, w Qaanaaq na Grenlandii na szerokości 77,3N, temperatura wzrosła aż do 8,6 st. C. Zauważmy, że w tym mieście trwa nadal noc polarna. Słońce zaszło tutaj pod koniec października i wzejdzie dopiero 13 lutego 2022 roku.

W Polsce w tym czasie notowaliśmy najwyższą temperaturę 1,8 st. C. w Kołobrzegu. Na przeważającym obszarze kraju utrzymywał się jednak mróz, największy w Zakopanem, Lesku i Suwałkach poniżej -5 st. C.

Temperatura maksymalna zanotowana na Grenlandii, 21 grudnia 2021. Dane: Ogimet

Mróz na Grenlandii większy niż w Polsce. Temperatura w grudniu 2021 szokuje

Różnica między aktualną anomalią temperatury w Europie, a Grenlandią jest kolosalna.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 22 grudnia 2021

Temperatura w Polsce, Europie i na Grenlandii szokuje, 22 grudnia 2021

Jak widzimy, pogoda jest pełna skrajności, czasami dynamicznych i nieprzewidywalnych. To jest jedna z najbardziej fascynujących dziedzin nauki. Kolejne dni w Polsce zapowiadają się z bardzo dynamiczną pogodą, bądźcie z nami na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!