| |
Zagrożenie!
Mróz nasili się w Polsce. Temperatura spadnie poniżej -20 stopni. Wiemy, kiedy będzie najzimniej

Mróz nasili się w Polsce. Temperatura spadnie poniżej -20 stopni. Wiemy, kiedy będzie najzimniej

Do Polski dotarło zapowiadane ochłodzenie. Miejscami, zwłaszcza na północy, wschodzie i południu spadł śnieg i krajobrazy zdołały się zabielić. Ponadto wrócił mróz. Temperatura już spadła przeważnie do -10/-2 st. C., a przy gruncie nawet do -13 st. C. Najnowsze prognozy temperatury nadal potwierdzają, że mróz w Polsce w kolejnych dniach się miejscami się nasili w nocy. Sprawdźcie kiedy będzie najzimniej i ponownie trzeba będzie się liczyć lokalnie ze spadkiem temperatury nawet poniżej -20 stopni?

Mróz przy gruncie zanotowany w Polsce, 7 stycznia 2022

Mróz w Polsce, prognoza temperatury, od 7, do 13 stycznia 2022

Mróz w Polsce zacznie się nasilać

Powrót mrozu umożliwiła zmiana kierunku adwekcji powietrza. Niż przemieszczający się znad Skandynawii w kierunku Rosji skierował do Polski mroźną masę powietrza arktycznego. w kolejnych dniach nadal w nocy będzie utrzymywał się mróz, zwłaszcza we wschodniej i południowej Polsce, gdzie większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia będą sprzyjać spadkom temperatury.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 12 stycznia 2022 nad ranem

Mróz w Polsce będzie większy, temperatura spadnie poniżej -20 stopni. Prognoza temperatury, od 7, do 13 stycznia 2022

Apogeum obecnego ochłodzenia prognozujemy około 11-13 stycznia ze szczególnym uwzględnieniem 12 stycznia. W tym okresie temperatura w Polsce miejscami spadnie poniżej -20/-15 st. C.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 12 stycznia 2022 nad ranem

Prognoza mrozu w Polsce, 12 stycznia 2022

Największy mróz jest prognozowany w tym dniu na wschodzie i północnym wschodzie Europy, od północnej Skandynawii przez Rosję po Białoruś. 

Prognozowana temperatura i zasięg mrozu w Europie, 12 stycznia 2022 nad ranem

Pogoda. Mróz w Polsce i Europie, kiedy będzie najzimniej w styczniu 2022

Bardzo zimno zapowiada się wieczór oraz początek nocy z 12/13 stycznia 2022 na obszarze od Rosji przez Ukrainę, część Białorusi po południowo wschodnią Polskę. Jeśli wtedy będą przejaśnienia i rozpogodzenia w tej części naszego kraju, to temperatura lokalnie osiągnie lub spadnie poniżej -20 st. C. Sytuację należy monitorować. W każdym razie w tym okresie nad Polską, będzie się znajdowała główna oś powietrza arktycznego spychanego z północy.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 12/13 stycznia 2022

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 13 stycznia 2022. Kiedy największy mróz

Przed nami więc kolejny powiew zimy w tym sezonie. Miejscami pojawi się większy mróz, zwłaszcza około 12-13 stycznia. Prognozy weryfikujemy i bliżej podanego terminu podamy bardziej precyzyjne temperatury dla poszczególnych regionów w Polsce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!