| |
Zagrożenie!
Ulewy w Japonii. Zginęło co najmniej 12 osób, a kilka mln zostanie zmuszonych do ewakuacji!

Ulewy w Japonii. Zginęło co najmniej 12 osób, a kilka mln zostanie zmuszonych do ewakuacji!

Japonia z uwagi na swoją rozciągłość południkową (ponad 1850 km z północy na południe kraju) znajduje się w trzech stref klimatycznych: na południu - zwrotnikowej, w części środkowej - podzwrotnikowej, a na północy - umiarkowanej ciepłej. Ponadto odczuwalny jest również monsun, który szczególnie jest aktywny od początku czerwca, do połowy lipca, gdy przypada pora deszczowa.

Suma opadów najniższa jest na północy kraju. Przesuwając się stopniowo na południe zaczyna rosnąć, by największą skalę osiągnąć na Kiusiu i wyspach Riukiu. Tutaj roczna suma opadów osiąga co najmniej 2000-3000 mm!

W ostatnich kilku dniach mieszkańcy centralnej i południowej części Japonii zmagają się z ulewami, które powodują liczne osuwiska i podtopienia. Na skutek załamania pogody zginęło co najmniej 12 osób, a 45 osób uznaje się za zaginionych.

Prognozowana suma opadów do 11 lipca w prefekturze Miyazaki

Prognoza Opady Japonia

Do tej pory z domów ewakuowano około 1.6 miliona Japończyków. Japońska Agencja Meteorologiczna wydała specjalne ostrzeżenie, w którym informuje, że ulewy przemieszczają się na zachód japońskiej wyspy Honsiu. Służby wzywają tamtejszych mieszkańców do ostrożności i czujności wobec podnoszącego się poziomu rzek, czy też silnych podmuchów wiatru.

Prognozowana suma opadów w Japonii do 11 lipca

Opady Japonia Ulewy

Ulewy zmuszą do ewakuacji jeszcze około 3 mln obywateli!


Komentarze
Marcin

Czyli miał nosa😉👍,wiedział kiedy opuścić kraj Kwitnącej Wiśni. ...

07 lipiec 2018 - 08:44
Odpowiedz