| Szukaj |
Zagrożenie!

Mobilny antycyklon wkroczy do Polski. Ulrich podniesie ciśnienie do 1032 hPa. Na taką jesień czekaliśmy

Wał wyżowy łączący kilka antycyklonów nad Europą, w tym tygodniu poprawił pogodę w Polsce, ponadto zmusił cyklony do przemieszczanie się torem bardziej północno zachodnim w kierunku Skandynawii, a przez to pojawił się zapowiadany wzrost temperatury i okres złotej jesieni ze słońcem. Do naszego kraju w ciągu najbliższej doby dotrze kolejny wyż, będzie to antycyklon Ulrich. Jego centrum znajdzie się nad południowo wschodnią Polską. Ciśnienie wzrośnie do 1032 hPa. Zapewni nam wspaniałą pogodę w piątek 7 października. Będzie to idealny dzień na aktywny wypoczynek i piesze wędrówki po górach, w tym po Bieszczadach, gdzie można już podziwiać całą paletę barw.

Prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie o godzinie 02:00, 7 października 2022

Antycyklon Ulrich dotrze do Polski, zapewni złotą jesień, prognoza ciśnienie 7 października 2022

Po przejściu mało aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego przez Polską, tuż za nim najbliższej nocy z 6/7 października wkroczy mobilny wyż Ulrich przesuwający się z zachodniej Europy w kierunku Ukrainy. Jego centrum w drugiej połowie nocy znajdzie się dokładnie nad Podkarpacie. Ciśnienie w centrum antycyklonu wzrośnie do 1032 hPa.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 14:00, 7 października 2022

Wyż Ulrich przyniesie w Polsce powiew złotej jesieni, mapa zachmurzenia 7 października 2022

Wyż w nocy na południowym wschodzie kraju miejscami będzie sprzyjał utworzeniu się mgły i towarzyszącego niskiego zachmurzenia warstwowego, ale w piątek 07.10 w ciągu dnia powinno dość szybko ustąpić i w ich miejsce pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, które obejmą przeważający obszar kraju, jedynie zachmurzenie ponownie stopniowo zacznie rosnąć miejscami po południu na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Ciepły powiew jesieni w Polsce, prognozowana temperatura 7 października 2022

Antycyklon Ulrich w Polsce, prognoza temperatury, 7 października 2022

Po chłodnej nocy czeka nas dość ciepły dzień. Temperatura ponownie wzrośnie, od 16-19 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 20-21 st. C. miejscami na południu.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie w ciągu dnia, 7 października 2022

Wyż w Polsce, prognoza anomalii temperatury, 7 października 2022

Chwilowa zmiana pogody czeka nas między 8/9 października, gdy nad Polską pojawi się kolejny front atmosferyczny. Przyniesie on miejscami opady deszczu, zwłaszcza w południowo wschodniej połowie kraju oraz chłodniejsze powietrze. Spadek temperatury odczujemy w niedzielę 09.10. Wówczas już nigdzie temperatura nie osiągnie 20 st. C., bo zanotujemy przeważnie do 13-16 st. C.

Wstępnie prognozowany zasięg strefy frontowe z opadami deszczu, do godziny 02:00, 9 października 2022

Kiedy załamanie pogody w Polsce, prognoza opadów 9 października 2022

W sobotę 08.10 przed frontem nadal będzie jednak ciepło i temperatury, zwłaszcza miejscami na południowym wschodzie Polski wzrosną do 19-21 st. C. 

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz