| |
Zagrożenie!
Mobilny antycyklon wkroczy do Polski. Ulrich podniesie ciśnienie do 1032 hPa. Na taką jesień czekaliśmy

Mobilny antycyklon wkroczy do Polski. Ulrich podniesie ciśnienie do 1032 hPa. Na taką jesień czekaliśmy

Wał wyżowy łączący kilka antycyklonów nad Europą, w tym tygodniu poprawił pogodę w Polsce, ponadto zmusił cyklony do przemieszczanie się torem bardziej północno zachodnim w kierunku Skandynawii, a przez to pojawił się zapowiadany wzrost temperatury i okres złotej jesieni ze słońcem. Do naszego kraju w ciągu najbliższej doby dotrze kolejny wyż, będzie to antycyklon Ulrich. Jego centrum znajdzie się nad południowo wschodnią Polską. Ciśnienie wzrośnie do 1032 hPa. Zapewni nam wspaniałą pogodę w piątek 7 października. Będzie to idealny dzień na aktywny wypoczynek i piesze wędrówki po górach, w tym po Bieszczadach, gdzie można już podziwiać całą paletę barw.

Prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie o godzinie 02:00, 7 października 2022

Antycyklon Ulrich dotrze do Polski, zapewni złotą jesień, prognoza ciśnienie 7 października 2022

Po przejściu mało aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego przez Polską, tuż za nim najbliższej nocy z 6/7 października wkroczy mobilny wyż Ulrich przesuwający się z zachodniej Europy w kierunku Ukrainy. Jego centrum w drugiej połowie nocy znajdzie się dokładnie nad Podkarpacie. Ciśnienie w centrum antycyklonu wzrośnie do 1032 hPa.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce o godzinie 14:00, 7 października 2022

Wyż Ulrich przyniesie w Polsce powiew złotej jesieni, mapa zachmurzenia 7 października 2022

Wyż w nocy na południowym wschodzie kraju miejscami będzie sprzyjał utworzeniu się mgły i towarzyszącego niskiego zachmurzenia warstwowego, ale w piątek 07.10 w ciągu dnia powinno dość szybko ustąpić i w ich miejsce pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, które obejmą przeważający obszar kraju, jedynie zachmurzenie ponownie stopniowo zacznie rosnąć miejscami po południu na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Ciepły powiew jesieni w Polsce, prognozowana temperatura 7 października 2022

Antycyklon Ulrich w Polsce, prognoza temperatury, 7 października 2022

Po chłodnej nocy czeka nas dość ciepły dzień. Temperatura ponownie wzrośnie, od 16-19 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 20-21 st. C. miejscami na południu.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie w ciągu dnia, 7 października 2022

Wyż w Polsce, prognoza anomalii temperatury, 7 października 2022

Chwilowa zmiana pogody czeka nas między 8/9 października, gdy nad Polską pojawi się kolejny front atmosferyczny. Przyniesie on miejscami opady deszczu, zwłaszcza w południowo wschodniej połowie kraju oraz chłodniejsze powietrze. Spadek temperatury odczujemy w niedzielę 09.10. Wówczas już nigdzie temperatura nie osiągnie 20 st. C., bo zanotujemy przeważnie do 13-16 st. C.

Wstępnie prognozowany zasięg strefy frontowe z opadami deszczu, do godziny 02:00, 9 października 2022

Kiedy załamanie pogody w Polsce, prognoza opadów 9 października 2022

W sobotę 08.10 przed frontem nadal będzie jednak ciepło i temperatury, zwłaszcza miejscami na południowym wschodzie Polski wzrosną do 19-21 st. C. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!