| |
Zagrożenie!
Meteoryt spadł w Meksyku, gdy huragan Delta uderzył w Półwysep Jukatan

Meteoryt spadł w Meksyku, gdy huragan Delta uderzył w Półwysep Jukatan

Oczy meteorologów są obecnie m.in. zwrócone na huragan Delta, ale jak się okazuje w czasie huraganowego wiatru w Półwysep Jukatan nad Meksykiem zauważono we wtorek 06.10 również jasną kulę ognia wpadającą w ziemską atmosferę. Kula ognia została zauważona na nocnym niebie nad północno-wschodnim Meksykiem, gdy huragan Delta dotarł na Półwysep Jukatan. W tym czasie w Meksyku odnotowano również kilka mniejszych trzęsień ziemi. Kula ognia była najbardziej widoczna nad stanami Nuevo León, Coahuila i Tamaulipas, graniczącymi z USA około godziny 22:14 czasu lokalnego.

Jasna kula ognia, docierający meteoryt do powierzchni Ziemi w Meksyku w czasie huraganu Delta

Kula ognia meteoryt w Meksyku w czasie uderzenia huraganu Delta w Półwysep Jukatan

Niektórym zdumionym naocznym świadkom, a także niektórym kamerom monitorującym i kamerom internetowym udało się uchwycić moment przedstawiający kulę ognia, przecinającą atmosferę.

Kulę ognia spadającego meteorytu zarejestrowano m.in. w Monterrey - stolicy stanu Nuevo León.

Miejsce upadku meteorytu w Meksyku

Kula ognia to niezwykle jasny meteoryt, który pojawia się na niebie, gdy małe kawałki asteroid lub komet wchodzą w atmosferę ziemską. Jeśli obiekty te unikną całkowitego rozpadu i zdołają dotrzeć do powierzchni Ziemi, nazywane są meteorytami.

Lokalne raporty sugerują, że meteoryt spadł w pobliżu Ciudad Victoria, stolicy stanu Tamaulipas. Meksykański serwis informacyjny Milenio poinformował, że meteoryt spowodował zapalenie krzaków w okolicy. Zdarzenie to zmusiło miejscowy zespół strażaków do interwencji.

DobraPogoda24, Milenio


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!