| |
Zagrożenie!
Meksyk. Odkryto duże złoża ropy naftowej. Zakończenie ery ropy i gazu nadal odwlekane w czasie

Meksyk. Odkryto duże złoża ropy naftowej. Zakończenie ery ropy i gazu nadal odwlekane w czasie

W hiszpańskim Madrycie trwa międzynarodowy szczyt klimatyczny COP25, gdzie przedstawicie blisko 200 państw debatują nad zmianami klimatycznymi oraz potrzebą redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zmiany są potrzebne, aby Ziemia nadawała się do życia dla przyszłych pokoleń.

Lobby liczące zyski z wydobycia gazu, węgla i ropy łatwo się nie podda. Zamiast wyłącznie inwestować duże pieniądze w przyszłościowy sektor energii odnawialnej, to nadal szuka się nowych złóż ropy i gazu. 

Przedstawiciele państwowej meksykańskiej firmy Pemex. Foto: TT

Nowe złoża ropy w Meksyku

Właśnie meksykańska państwowa firma Pemex poinformowała o odkryciu dużego złoża ropy naftowej w stanie Tabasco. Zasoby szacuje się na około 500 mln baryłek. Takie złoże mogłoby zaspokoić polskie potrzeby przez około 2,5 roku, gdyż średnio dziennie potrzebujemy blisko 580 tys. baryłek ropy.

Jest to największe odkrycie złoża ropy od 30 lat w Meksyku. Z zapowiedzi firmy Pemex wynika, że zamierzają z tego złoża wydobywać 69 tys. baryłek ropy dziennie w 2020 roku, ze stopniowym zwiększeniem do 110 tys. baryłek dziennie w roku 2021. Krótko mówiąc, zakończenie ery ropy i gazu nadal będzie odwlekane w czasie.

DobraPogoda24, Pemex


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!