| |
Zagrożenie!
Lokalne burze z deszczem na zachodzie. W nocy miejscami mgły w Polsce. Nadal cieplej niż zwykle

Lokalne burze z deszczem na zachodzie. W nocy miejscami mgły w Polsce. Nadal cieplej niż zwykle

Kończący się dzień zgodnie z oczekiwaniami przyniósł o wiele mniej zjawisk konwekcyjnych z przelotnymi opadami deszczu i burzami w Polsce w porównaniu do pierwszej połowy obecnego tygodnia. Pogoda w nocy 25/26 sierpnia 2022 również minie pod znakiem dość stabilnych warunków atmosferycznych, jedynie lokalnie na zachodzie i południowym zachodzie kraju może przelotnie popadać i zagrzmieć. Miejscami mogą również wystąpić mgły, głównie nad ranem na zachodzie i północy kraju.

Przewidywany rozkład baryczny w Europie o godzinie 02:00, noc 25/26.08

Pogoda w nocy 25/26 sierpnia 2022 w Polsce, burze na zachodzie, pogodnie na wschodzie

Polska w nocy z czwartku na piątek znajdzie się pomiędzy skrajem wyżu znad północno zachodniej Rosji, a polem obniżonego ciśnienia znad południowej Europy. Oznacza to stabilną pogodę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem na przeważającym obszarze kraju, jedynie lokalnie na zachodzie i południowym zachodzie Polski zachmurzenie okresami będzie miejscami większe, zwłaszcza między Ziemią Lubuską i Dolnym Śląskiem i tutaj głównie mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Obecnie grzmi i pada na południe od Wrocławia oraz w rejonie miejscowości Grodków na krańcach zachodnich województwa opolskiego.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, noc 25/26 sierpnia 2022 do godziny 05:00

Pogoda na noc 25/26 sierpnia 2022, gdzie będą burze w Polsce

Potencjał do lokalnych i rozproszonych przelotnych opadów deszczu i burz nad zachodnią Polską w nocy nadal będzie występował. Zalegające chwiejne powietrze z lokalnymi strefami zbieżności wiatru mogą wyzwolić kolejne komórki burzowe na wskazanym obszarze.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza w Polsce do godziny 02:00, noc 25/26 sierpnia 2022

Pogoda w nocy 25/26 sierpnia 2022, mapa mozliwych burz w Polsce

To będzie nadal ciepła noc w Polsce bo znacznie cieplejsza niż wynika to z wieloletniej normy klimatycznej. Anomalia temperatury o około 3-8 st. C. przekroczy średnią.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 25/26 sierpnia 2022

Pogoda w nocy 25/26 sierpnia, temperatura w Polsce i Europie

Spodziewamy się temperatury minimalnej, od 14, do 20 st. C. Lokalnie chłodniej będzie w rejonach podgórskich. Wpływ ciepłego Bałtyku sprawi, że będzie to stosunkowo ciepła noc na wybrzeżu.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, noc 25/26 sierpnia 2022

Pogoda na noc 25/26 sierpnia 2022, temperatura minimalna w Polsce

Tymczasem na rzekach w zlewni górnej i środkowej Odry trwa spływ wód opadowych z minionych dni. Na 12 stacjach przekroczony jest stan ostrzegawczy, a na 7 stacjach zmierzono przekroczenie stanu alarmowego. Z kolei w Warszawie stan wody w Wiśle na Bulwarach wynosi zaledwie 28 cm. Brakuje zaledwie 2 cm do wyrównania historycznego rekordu minimum z 2015 roku. Kolejny raz możemy się przekonać, że pogoda w Polsce może często popadać ze skrajności w skrajność.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!