| |
Zagrożenie!
Gigantyczna lawina zeszła z masywu Mont Blanc. To cud, że nikt nie zginął i nie odniósł obrażeń

Gigantyczna lawina zeszła z masywu Mont Blanc. To cud, że nikt nie zginął i nie odniósł obrażeń

Francuscy meteorolodzy poinformowali o gigantycznej lawinie, jak zeszła z masywu Mont Blanc w czwartek 15 kwietnia 2021. W pewnym momencie po południu runęła w dół lawina z blokiem lodu i śniegu w pobliżu Chamonix. Lawina z alpejskiego masywu Mont Blanc zeszła z wyżej położonych części szczytu w pobliżu Dome du Router na wysokości 4300 m, gdzie oderwał się lodowy serak. Masa śniegu i lodu dotarła w rejon zapory lawinowej, w pobliżu wejścia do doliny Chamonix na wysokości 1100 m. Na szczęście nie ma informacji o ofiarach i rannych. Lawina z Mount Blanc zeszła przez Taconnaz około godziny 14:50. Pokonała około 3 tysiące metrów! To cud, że nikt nie zginął i nie odniósł żadnych obrażeń.

Gigantyczna lawina schodząca z masywu Mont Blanc, 15 kwietnia 2021. Foto: Kette en Baskette a Chamonix / FB Meteo-Alpes

Gigantyczna lawina zeszła z masywu Mont Blanc, 15 kwietnia 2021, zdjęcia i nagrania

Okoliczni mieszkańcy udostępnili w sieci sporo zdjęć i nagrań schodzącej lawiny z francuskiego masywu najwyższej góry w Alpach i zarazem Europy, jakim jest Mont Blanc.

Schodząca lawina widoczna z Chamonix

Z powodu bardzo dużych ilości śniegu zgromadzonych po minionej zimie, a także nie tak dawnego ataku zimy w Europie, ryzyko zejścia lawin w Alpach oraz na innych wysokich pasmach górskich będzie występować do końca wiosny.

Lawina schodząc z masywu Mont Blanc pokonała około 3 tysiące metrów

Planując wycieczkę w góry, warto sprawdzać najnowsze aktualne ostrzeżenia. W Tatrach obecnie obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego!

DobraPogoda24, FB Meteo-Alpes


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!