| |
Zagrożenie!
W tym roku Lasy Państwowe zasadzą 500 mln drzew

W tym roku Lasy Państwowe zasadzą 500 mln drzew

-W tym roku zasadzonych zostanie ok. 500 milionów drzew. Lasy Państwowe cały czas zwiększają powierzchnię lasów w Polsce- powiedział w Sygnałach Dnia - Andrzej Konieczny - dyrektor Lasów Państwowych.

-Od zakończenia II wojny światowej przybyło 2,5 mln hektarów, a 2,5 mln hektarów to jest zwiększenie powierzchni lasów o 50 procent. W Polsce więcej lasów przyrasta, niż jest pozyskiwane, a co ważne stanowimy bardzo wyraźną mapę, zieloną mapę na terenie Europy. Lesistość, czyli pokrycie jest zbliżone do średniej europejskiej, która wynosi 31 procent- dodał Konieczny.

Lasy w Polsce lesistość

-Są granice ograniczania emisji. Albo maksymalnie ograniczać rozwój gospodarczy, który oczywiście wiąże się z produkcją emisji, albo połączyć to z kompensacją poprzez wiązanie przez zielone zasoby, przez lasy. Tutaj mamy ogromne szanse łagodzenia zmian klimatycznych, zmniejszania koncentracji dwutlenku węgla i tu rola lasów jest bardzo ważna. Uważam, że powinny być skupione nasze zainteresowania, nasze działania w kierunku pochłaniania, kompensacji zmian klimatycznych - tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Zgodnie z Narodowym Programem Zwiększania Lesistości w 2020 roku lasy mają stanowić 30% powierzchni kraju, a w 2050 - 33%.


Komentarze
S

czyli odliczając zimę 2mln drzew dziennie :) to ciekawe...

15 lipiec 2019 - 14:01
Odpowiedz