| |
Zagrożenie!
Książka Wściekła Pogoda - przydatna wiedza do polemiki ze sceptykami klimatycznymi

Książka Wściekła Pogoda - przydatna wiedza do polemiki ze sceptykami klimatycznymi

Niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się książka zatytułowana „Wściekła Pogoda” autorstwa niemieckiej fizyczki Friederike Otto. Podtytuł „Jak mszczą się zmiany klimatu, kiedy są ignorowane” wskazuje nam od razu, że jest to książka, którą należy polecić szczególnie sceptykom oraz osobom chcącym posiadać rzetelną wiedzę na temat pogody i klimatu.

Może się ona przydać do prowadzenia polemiki z denialistami. Autorka rozprawia się z fałszywymi informacjami podawanymi w mediach oraz wskazuje, kto rozsiewa wątpliwości na temat kryzysu klimatycznego. Książka stanowi doskonałe kompendium wiedzy, od wskazania początku nowej dziedziny nauki, jaką jest klimatologia poprzez czynnik ludzki, czyli określenia naszego wpływu na klimat po wykazanie powszechnych fake newsów i zalecenie debaty na temat globalnej odpowiedzialności.

Książka Wściekła Pogoda Friederike Otto

Znajdziemy w niej odpowiedź na pytanie, jak zmiany klimatu wpływają na naszą pogodę obecnie i co należy zrobić, aby nie doprowadzić do katastrofy. Autorka jednoznacznie wskazuje, że ustalone fakty naukowe na temat klimatu nie są trudne do zrozumienia. Zamiast skupić się na istocie problemu, to naukowcy muszą obalać nieprawdziwe informacje i mity rozsiewane przez denialistów, zamiast wspólnie działać na rzecz prawdziwych problemów.

Wniosek jest smutny, ale zarazem prawdziwy. Duża część społeczeństwa ignoruje zachodzące zmiany klimatyczne i uznaje za wręcz fałszywe, bo nie chce zmieniać sposobu życia, aby podjąć realną walkę, gdyż ludzie przeważnie nie chcą lub boją się zmian.

Polecamy serdecznie książkę „Wściekła Pogoda” wydaną nakładem wydawnictwa Otwarte.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!