| |
Zagrożenie!
Kryzys klimatyczny: „kościół nie może udawać, że kryzys nie istnieje” - mówi siostra prof. Smerilli

Kryzys klimatyczny: „kościół nie może udawać, że kryzys nie istnieje” - mówi siostra prof. Smerilli

W Krakowie trwa konferencja "Creatio Continua" zorganizowana przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Na konferencji poruszane są problemy ekologii integralnej.

Kryzys klimatyczny stanowisko kościół

-"Kościół nie może udawać, że kryzys klimatyczny nie istnieje"- powiedziała prof. Alessandra Smerilli - siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej, pierwsza kobieta nominowana do Komisji Państwa Watykańskiego.

Wypowiedź siostry Smerilli, to nawiązanie do zakończonego synodu amazońskiego, na którym ojcowie zaproponowali wprowadzenia do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzechu ekologicznego.

Profesor Smerilli podkreśliła, że jest to grzech przeciwko przyszłym pokoleniom. -"Za każdym razem, kiedy nie szanujemy środowiska, robimy coś przeciw woli Boga, przeciw innym ludziom i następnym pokoleniom. Jeśli wyrzucam plastik, powinnam się wyspowiadać, że zrobiłam coś złego dla środowiska i inni ludzie mogą przez to cierpieć" - mówiła siostra profesor.

O grzechu ekologicznym siostra Smerilli powie więcej na antenie Radia Kraków w najbliższy poniedziałek 18 listopada o godz. 14:50.

Źródło Radio Kraków


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!