| |
Zagrożenie!
Ukraina: około 55 km od polskiej granicy zapadła się ziemia, przyczyna nieznana

Ukraina: około 55 km od polskiej granicy zapadła się ziemia, przyczyna nieznana

30 września br. miał miejsce niewielki wstrząs tektoniczny w rejonie Drohobycza i Truskawiec na Ukrainie (około 55 km od granicy z Polską). Wstrząs był jednak tak niewielki, że jego epicentrum nie było obliczane.

Krater Ukraina

Mieszkańcy zauważyli później krater o średnicy około 200 metrów i głębokości 30 metrów! Jego przyczyna nie jest pewna, ale podejrzenia padły na wstrząs, który prawdopodobnie ma być odpowiedzialny za jego powstanie.

Krater Ukraina 2

Prelegent Departamentu Stanu ds. Służby Awaryjnej Ukrainy - Witalij Turovtsev powiedział, że otrzymali informacje od LGA o niewielkim trzęsieniu ziemi zarejestrowanym w rejonie Drohobycza.

W tym samym czasie zastępca lwowskiej Rady Miasta, Igor Zinkiewicz donosił o powstaniu leja krasowego. „Upadek skały krasowej o średnicy 200 m i głębokości 30 m występuje w pobliżu wsi Modrycz, w rejonie Drohobycza, 300 metrów od drogi i około 1 km od najbliższych budynków" – napisał.

Krater Ukraina 3

W wyniku tego zdarzenia została uszkodzona linia elektryczna, ale zasilanie nie zostało przerwane. Dokładna przyczyna zapadnięcia się ziemi nadal nie jest znana.

Krater Ukraina 4

Czytaj również o leju krasowym w Turcji.

Zdjęcia: drogmedia, apostrophe


Komentarze
Daniel Kaczyński

A w tekście macie: "powstał krater o średnicy około 200 metrów i średnicy 30 metrów"

03 październik 2017 - 09:28
Odpowiedz
DobraPogoda24

Ups, zaraz poprawimy, 30 metrów to głębokość. Dzięki za czujność.

03 październik 2017 - 09:32
Odpowiedz
Lesław Andrych

Banderowcy wiedzą

03 październik 2017 - 21:19
Odpowiedz