| |
Zagrożenie!
Koronawirus COVID-19 w Polsce. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnienia

Koronawirus COVID-19 w Polsce. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnienia

W związku z trwającym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa COVID-19 w Polsce, rząd wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu. Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać do 11 kwietnia! Zawiera ono zakaz wychodzenia z domu poza uzasadnionymi przypadkami, to jest do sklepu, lekarza, pracy, wolontariatu oraz spaceru z psem.

Koronawirus COVID-19 w Polsce, rozporządzenie rządu ograniczenie przemieszczania się kiedy można wyjść z domu

W kościołach tylko pięcioro wiernych będzie mogło uczestniczyć we mszach świętych. To efekt rządowego rozporządzenia wprowadzającego ograniczenie przemieszczania się i zakazu zgromadzeń w związku z koronawirusem.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że nowe zasady dotyczą regularnych mszy świętych i mszy pogrzebowych. Limit 5 osób nie dotyczy duchownych odprawiających msze, a także w razie mszy pogrzebowej - pracowników zakładu pogrzebowego.

Z kolei w komunikacji zbiorowej, a więc w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników i środków dezynfekcji.

To kolejny krok w walce ze wzrostem zakażeń i zachorowań w związku koronawirusem. -„Musimy podjąć kolejne kroki, by ograniczyć zakażenia"- mówił premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory przeprowadzono w całym kraju 22 tys. 898 testów. 774 z nich dały wynik pozytywny. Szef resortu profesor Łukasz Szumowski dodał, że około 100 tysięcy testów jest w laboratoriach. Dziennie wykonuje się ich około 3 tysiące.

Polacy chcą dołączyć do badań nad szczepionką na koronawirusa COVID-19. Według naukowców, prace mają potrwać do przyszłego roku. Polscy naukowcy chcą dołączyć do amerykańskiego zespołu badawczego - mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. W tej sprawie zgłosili się w ubiegłym tygodniu do doktora Anthony'ego Fauciego, który koordynuje efekty epidemiczne w USA wraz z prezydentem Donaldem Trumpem. Rozmowa dotyczyła włączenia Polski w badania kliniczne w pierwszej fazie. "Mam nadzieję, że te rozmowy przyniosą pożądane efekty" - mówił gość Polskiego Radia.

DobraPogoda24, Kancelaria Premiera


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!