| |
Zagrożenie!
Przełom w Chinach. Jest lek na koronawirusa COVID-19?

Przełom w Chinach. Jest lek na koronawirusa COVID-19?

Koronawirus COVID-19 (SARS-CoV-2) rozprzestrzenia się w Polsce. -Dotychczas przebadano 2889 osób na koronawirusa. 2831 próbek wykazało wynik negatywny. Jest 58 potwierdzonych przypadków choroby. Jedna osoba zmarła- informuje Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus COVID-19 lek na wirusa badania, przełom w Chinach SARS-CoV-2

Dane z dzisiaj 13.03 mówią o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Resort poinformował na twitterze, że "potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź)."

Cały świat śledzi badania naukowców, którzy pracują nad opracowaniem leku na koronawirusa COVID-19. Światełko w tunelu pojawiło się w Chinach, gdzie notowano pierwsze przypadki tego wirusa.

Wirus choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19) rozprzestrzenia się szybko. Chińscy naukowcy w wieloośrodkowych badaniach klinicznych wykazali, że fosforan chlorochiny (nazwa handlowa Arechin) stary lek stosowany w leczeniu malarii, jest skuteczny i bezpieczny przy leczeniu zapalenia płuc wywołanego przez wirus COVID-19. Zaleca się włączenie tego leku do następnej wersji wytycznych dotyczących zapobiegania, diagnozowania i leczenia zapalenia płuc spowodowanych przez COVID-19. -Odpowiednią aktualizację wytycznych ma wydać Narodowa Komisja Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej- informuje Wydział Farmakologii, Szkoła Farmacji, Uniwersytet Qingdao w Chinach.

DobraPogoda24, J-Stage


Komentarze
IZA

Oby pomogło

15 marzec 2020 - 19:25
Odpowiedz