| |
Zagrożenie!
Pandemia koronawirusa Covid-19. Ponad 13,6 tys. nowych zakażeń. Czy zostanie wprowadzona godzina policyjna w Polsce?

Pandemia koronawirusa Covid-19. Ponad 13,6 tys. nowych zakażeń. Czy zostanie wprowadzona godzina policyjna w Polsce?

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa Covid-19 w Polsce staje się dramatyczna. Negowanie faktu pandemii, nieprzestrzeganie zasad sanitarnych, w tym nieprawidłowe noszenie maseczek lub ich brak przynoszą fatalne skutki. Przez nieodpowiedzialne zachowanie niewielkiej grupy społeczeństwa, skutki odczujemy wszyscy. Rząd w ostatnich działaniach specjalną ustawą uregulował m.in. obowiązek noszenia maseczek, ponadto wprowadził czerwoną strefę na obszarze całego kraju oraz zastanawia się nad drugim lockdownem. Dzisiaj 23.10 ogłoszono powrót obostrzeń, w tym nauczanie zdalne w klasach 4-8 szkół podstawowych. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem! Od wczoraj zmarły 153 zakażone osoby, spośród których 137 miało choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 2 888 zakażonych osób.

Pandemia koronawirusa Covid-19 w Polsce. Od soboty 24 października 2020 czerwona strefa w całym kraju

Pandemia koronawirusa Covid-19 w Polsce. Czerwona strefa, ograniczenia, czy będzie godzina policyjna

Jeśli nowe obostrzenia nie przyniosą poprawy sytuacji epidemiologicznej, to w ciągu najbliższych 2-3 tygodni istnieje realne prawdopodobieństwo wprowadzenia drugiego lockdownu, a w skrajnym przypadku również godziny policyjnej wzorem Słowacji i Francji. Wszystko zależy od naszego zachowania i respektowania zasad sanitarnych.

Czerwona strefa w Polsce, pandemia koronawirus Covid-19 nowe obostrzenia, czy będzie godzina policyjna

Wsparcie dla seniorów w czasie pandemii koronawirusa Covid-19 w Polsce

Pandemia koronawirusa Covid-19 na Słowacji. Wprowadzono godzinę policyjną

Premier Słowacji Igor Matovič ogłosił, że kraj wprowadzi nocny zakaz przemieszczania się. Rozwiązanie ma pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w tym kraju. Godzina policyjna ma obowiązywać od jutra 24.10. Zakaz przemieszczania dotyczy czasu, od godz. 1:00, do godz. 5:00. Przez resztę dnia Słowacy będą mogli wychodzić z domu jedynie na wizyty lekarskie, załatwianie spraw, do pracy, na zakupy spożywcze, spacery na łonie natury lub ze zwierzętami domowymi. W kilku obszarach wysokiego ryzyka Słowacy będą mogli opuszczać dom tylko pod warunkiem pomyślnego przejścia testu na koronawirusa. Są one bezpłatne w całym kraju, może je wykonać każda chętna osoba. Godzina policyjna na Słowacji ma obowiązywać do 1 listopada, ale rząd nie wyklucza jej przedłużenia. Od początku października w kraju trwa stan wyjątkowy, rząd zamknął baseny i siłownie, zakazał imprez masowych, a nauka w szkołach średnich odbywa się przez internet. Na Słowacji do tej pory odnotowano 35 tysięcy zakażeń, z czego 1 728 wczoraj. Kraj liczy blisko 5,5 miliona obywateli.

Pandemia koronawirusa Covid-19 we Francji. Godzina policyjna na obszarze ponad połowy kraju

Francuscy epidemiolodzy i lekarze ostrzegają, że druga fala koronawirusa może być gorsza od pierwszej. Eksperci podkreślają, że okres zimowy wyraźnie sprzyja rozwojowi pandemii i że Francja musi przygotować się na zaostrzenie restrykcji sanitarnych w najbliższych tygodniach. Wczoraj 22.10 tamtejszy rząd wprowadził godzinę policyjną na obszarze ponad połowy kraju. Druga fala pandemii koronawirusa Covid-19 we Francji wciąż przybiera na sile. Rządowy ekspert i epidemiolog Arnaud Fontanet stwierdził w stacji BFM TV, że wirus rozprzestrzenia się szybciej niż podczas pierwszej wiosennej fali. „Zimą wszyscy żyjemy w pomieszczeniach zamkniętych, rzadziej wychodzimy, co sprawia, że łatwiej się zakażamy” - tłumaczył rządowy ekspert. Pytany o możliwe zaostrzenie restrykcji, zaznaczył, że sytuacja jest bardzo poważna i że rząd rozważa wszystkie rozwiązania - łącznie z lockdownem, czyli zamknięciem kraju. Wczoraj premier Jean Castex wprowadził w 54 departamentach godzinę policyjną na okres sześciu tygodni, od godziny 21:00 do 06:00 rano. Według informacji radia RTL, członkowie rządu nieoficjalnie przyznają, że lockdown jest nieunikniony w strefach najbardziej dotkniętych przez pandemię. Minionej doby we Francji zanotowano rekordową liczbę nowych przypadków zakażeń - ponad 41 tysięcy. Z powodu Covid-19 zmarło 165 osób. W niektórych szpitalach ponad 70 procent miejsc na oddziałach intensywnej terapii zajętych jest przez pacjentów z koronawirusem.

DobraPogoda24, KPRM, BFM TV, RTL


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!