| |
Zagrożenie!
Konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze zdjęcie satelitarne. Czekają cenne nagrody

Konkurs na najpiękniejsze i najciekawsze zdjęcie satelitarne. Czekają cenne nagrody

Firma CloudFerro ogłosiła konkurs na najpiękniejsze zdjęcie satelitarne z platformy CREODIAS. Znajdziecie tam łatwy i otwarty dostęp do zdjęć satelitarnych oraz możliwość ich przetwarzania. Zdjęcia zgłoszone do konkursu muszą pochodzić z platformy CREODIAS, na którą każdego dnia trafia ponad 2 petabajty danych z europejskich satelitów programu Copernicus. Jeśli lubicie szperać w poszukiwaniu ciekawych zdjęć satelitarnych, to warto wziąć udział w tym konkursie. Na finalistów czekają cenne nagrody.

Zasady konkursu

Zdjęcia wygenerowane za pomocą wyszukiwarki CREODIAS mogą obrazować dosłownie wszystko, co znajduje się na powierzchni Ziemi. Obrazy muszą spełniać wymagania określone przez organizatorów, czyli: min. 250 dpi, 4200x3000 px, format jpg lub tif. Muszą też oczywiście spełnić kryterium zasadnicze, czyli powinny to być zdjęcia pokazujące piękno Ziemi. Mogą być to obrazy związane z lądami, które stanowią blisko 30 % powierzchni naszej planety - górami, polami uprawnymi, lasami czy miastami. Jednak nie tylko - w równie interesujący sposób można uchwycić wyspę na oceanie, fale wywołane prądami morskimi czy inne niezwykłe zjawiska na wodnej części globu. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedno zdjęcie.

Przykładowe zdjęcie satelitarne, jakie można znaleźć na platformie CREODIANS

Konkurs na najpiękniejsze zdjęcie satelitarne platforma CREODIANS

Zgłoszenia do konkursu „Seize the beauty of our planet” (Uchwyć piękno naszej planety) będą przyjmowane do końca września na stronie konkursu. Nadesłane obrazy zostaną poddane głosowaniu, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani, a także jury złożone z przedstawicieli CloudFerro i jej partnerów: Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej. Trzy najlepsze zdjęcia organizatorzy nagrodzą atrakcyjnymi gadżetami elektronicznymi. Jednak to nie wszystko - CloudFerro postanowiła z najlepszych 13 zdjęć stworzyć kalendarz na 2021 rok, który także trafi do zwycięzców. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane zostało na 27 października.

Przykładowe zdjęcie satelitarne, jakie można znaleźć na platformie CREODIANS

Konkurs cenne nagrody zdjęcie satelitarne

O platformie CREODIAS

CREODIAS jest jedną z pięciu platform DIAS (Data and Information Access Services), które powstały w ramach Europejskiego Programu Obserwacji Ziemi Copernicus koordynowanego przez Komisję Europejską i ESA - Europejską Agencję Kosmiczną. Celem ich powołania był z jednej strony monitoring Ziemi oraz z drugiej - umożliwienie europejskim firmom i instytucjom korzystanie z otwartego dostępu do danych satelitarnych. Platformy DIAS, takie jak CREODIAS, umożliwiają dostęp do danych oraz ich przetwarzanie w środowisku chmury obliczeniowej, bez potrzeby pobierania ogromnych ilości zdjęć i innych danych satelitarnych na swój komputer.

Przykładowe zdjęcie satelitarne, jakie można znaleźć na platformie CREODIANS

Konkurs najpiękniejsze i najciekawsze zdjęcie satelitarne CREODIANS

Nagrody w konkursie

Autorzy 3 zdjęć, które otrzymają największą liczbę głosów, otrzymają atrakcyjne nagrody:

• tablet (1. miejsce)

• smartwatch (2. miejsce)

• wysokiej jakości słuchawki (3. miejsce)

Wszyscy autorzy 13 zwycięskich prac otrzymają również darmowe kredyty w wysokości 200 EUR na przetwarzanie danych satelitarnych na platformie CREODIAS. Zwycięskie zdjęcia zostaną umieszczone w kalendarzu na2021 rok i opublikowane na stronach CREODIAS i CloudFerro oraz na kontach na Facebooku. Daty i terminy do zapisania Zgłoszenia do 30 września 2020 w formacie .jpg lub .tif. Głosowanie do 5 października 2020 na platformie PollUnit. Ogłoszenie zwycięzców 27 października 2020 r.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!