| |
Zagrożenie!
Konkurs. Do wygrania książka „Wściekła pogoda”. Dzięki niej lepiej zrozumiesz zachodzące zmiany klimatyczne

Konkurs. Do wygrania książka „Wściekła pogoda”. Dzięki niej lepiej zrozumiesz zachodzące zmiany klimatyczne

W minionym 2019 roku na rynku wydawniczym pojawiła się książka zatytułowana „Wściekła Pogoda” autorstwa niemieckiej fizyczki Friederike Otto. Książkę szczególnie polecamy sceptykom klimatycznym, a także osobom, które chcą mieć rzetelną wiedzę na temat zachodzących zmian. To będzie bardzo dobre kompendium wiedzy przydatne do polemiki.

Autorka rozprawia się z fałszywymi informacjami podawanymi w mediach oraz wskazuje, kto rozsiewa wątpliwości na temat kryzysu klimatycznego. Ponadto książka zawiera wykazanie powszechnych fake newsów i zaleca debatę na temat globalnej odpowiedzialności.

Foto: Nauka o Klimacie

Konkurs Książka Wściekła Pogoda

Znajdziemy w niej odpowiedź na pytanie, jak zmiany klimatu wpływają na naszą obecną pogodę oraz co należy zrobić, aby nie doprowadzić do katastrofy.

Za nami najcieplejszy 2019 rok w historii pomiarów w Polsce (IMGW niebawem opublikuje oficjalne dane), dlatego ta książka jeszcze bardziej nabiera wartości. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 4 egzemplarze.

Konkurs Pogoda i Klimat Książka Wściekła Pogoda

Aby wygrać książkę należy odpowiedzieć na 4 pytania, a następnie wysłać e-mail z odpowiedziami na adres redakcja@dobrapogoda24.pl, lub przez wiadomość na naszym profilu na FB.

1. Który rok w historii pomiarów temperatury w Rzeszowie jest dotychczas najcieplejszy?

2. Czy rośnie zasięg opadów śniegu w porze zimowej na północnej półkuli Ziemi?

3. Czy klimat Polski ociepla się szybciej od średniej globalnej?

4. Których piorunów w czasie burz notuje się więcej - międzychmurowych, czy doziemnych?

W przypadku problemów, prawidłowe odpowiedzi znajdziecie w treści naszych wcześniejszych artykułów. Wystarczy poszukać na stronie. Zapraszamy do zabawy :) Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 4 osoby, które nagrodzimy książką. Na odpowiedzi czekamy do 8 stycznia, do godz. 12:00.

Sponsorem konkursu jest wydawnictwo Otwarte.

DobraPogoda24


Komentarze
Maniek

Kiedyś straszono zaćmieniami słońca, a teraz cyklicznymi zmianami klimatu.

07 styczeń 2020 - 23:58
Odpowiedz
DobraPogoda24

O cyklicznych zmianach klimatu trwających wiele tysięcy lat mogliśmy mówić do rewolucji przemysłowej. To tylko świadczy, że koniecznie musi Pan przeczytać tę książkę, aby nadrobić zaległości z zakresu pogody i klimatu.

08 styczeń 2020 - 05:24
Odpowiedz