| |
Zagrożenie!
Ograniczmy spożywanie mięsa i nabiału na rzecz warzyw - apelują naukowcy od klimatu

Ograniczmy spożywanie mięsa i nabiału na rzecz warzyw - apelują naukowcy od klimatu

Wczoraj 08.09 zaprezentowano raport specjalistów, którzy apelują do społeczeństwa, zwłaszcza Zachodu, aby spożywali mniej mięsa, a więcej warzyw. Takie zmiany pomogą w walce ze skutkami globalnego ocieplenia.

107 naukowców wchodzących w skład specjalnego zespołu klimatycznego ONZ napisało w najnowszym raporcie, że ludzkość źle wykorzystuje zasoby żywieniowe Ziemi. Gdyby poprawić sposób produkcji pożywienia, to Ziemia mogłaby wchłonąć znacznie więcej niż obecnie dwutlenku węgla, głównego czynnika wpływającego na ocieplenie klimatu.

Klimat nawyki żywieniowe mniej mięsa więcej warzyw

Naukowcy proponują przede wszystkim ograniczenie spożywania mięsa i nabiału na rzecz warzyw. Nie oznacza to jednak przechodzenia na wegetarianizm. -“Chodzi o to, że sposób produkcji żywności przyczynia się do utraty kolejnych naturalnych ekosystemów i do zmniejszającej się bioróżnorodności. To oznacza, że Ziemia ma mniejsze możliwości pochłaniania CO2”- tłumaczy jedna z autorek raportu Valerie Masson-Delmotte.

Zdaniem naukowców, produkcję żywności oraz nawyki muszą zmienić przede wszystkim społeczeństwa na Zachodzie. Zmiany sprawiłyby też, że można byłoby nakarmić więcej ludzi, co oznacza zmniejszenie obszarów, gdzie panuje głód. Naukowcy przekonywali również, że z powodu globalnego ocieplenia na coraz większym obszarze globu, ziemia będzie bezużyteczna dla rolników, co grozi głodem. Według ONZ, rolnictwo i wycinanie lasów są przyczyną emisji 25 procent gazów cieplarnianych do atmosfery.


Komentarze
Wiktor

Osłabianie społeczeństw - kolejny poziom. Paranoja przypomnę historię kobiety która jako weganka starała się udowodnić, że weganie mogą wszystko. Wspinała się na Mount Everest i tam zmarła.

09 sierpień 2019 - 11:53
Odpowiedz