| |
Zagrożenie!
Ogromne ilości śniegu w Bawarii. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Ogromne ilości śniegu w Bawarii. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Pierwsza dekada stycznia przyniosła atak zimy na sporym obszarze Europy. Temperatura spadła, a opady śniegu pojawiły się od Rosji i Skandynawii przez Polskę, Niemcy, Kraje Alpejskie po Włochy i Bałkany.

Szczególnie trudne warunki panują w rejonie Alp, gdzie miejscami spadło 4 metry śniegu! Z kolei w trzech powiatach niemieckiego landu Bawaria - Traunstein, Miesbach i Berchtesgaden - ogłoszono stan klęski żywiołowej.

Inzell, Niemcy - 10 stycznia 2019 roku. Foto: Petra Grischke

Śnieg kląska żywiołowa Bawaria

Do pomocy mieszkańcom zasypanych śniegiem regionów zaangażowano wojsko. Śnieżyca jest przyczyną wypadków, w których są ranni i zabici. W wielu miejscowościach zalegający na dachach wielkopowierzchniowych obiektów śnieg stwarza zagrożenie dla ludzi. Z tego powodu zamknięto wiele hal sportowych, magazynów i supermarketów.

Inzell, Niemcy - 10 stycznia 2019 roku. Foto: Petra Grischke

Bawaria śnieg klęska żywiołowa

Pod ciężarem śniegu przewracają się drzewa i zrywają linie wysokiego napięcia. W miejscowości Trautshofen w Bawarii upadające pod ciężarem śniegu drzewo uderzyło dziewięcioletniego chłopca, który zmarł. 

Ekstremalne opady śniegu w Oberammergau. Niemcy, 10 stycznia 2019 roku. Foto: Sharon Kelly

Klęska żywiołowa Bawaria

Policja ostrzega przed pogarszającymi się warunkami drogowymi. Stojąc w wielokilometrowym korku na autostradzie A8 w samochodzie zmarła 54-letnia kobieta.

Inzell, Niemcy - 10 stycznia 2019 roku. Foto: Petra Grischke

Opady śniegu sytuacja w Europie

Lokalne władze poprosiły o pomoc armię, która używając ciężkiego sprzętu próbuje dotrzeć do odciętych od świata mieszkańców. Ciężki sprzęt cały czas pracuje też na drogach i torach kolejowych.

Na podstawie danych satelitarnych, Zespół Obserwacji Ziemi (ZOZ) w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN), opracowuje mapę Europy z wystąpieniem opadów śniegu i potencjalnym zasięgiem wystąpienia pokrywy śnieżnej. Poniżej dane dla 9 stycznia 2019 roku.

Mapa zasięgu pokrywy śnieżnej w Polsce i Europie


Komentarze
Bozena

Kara za grzechy

12 styczeń 2019 - 06:58
Odpowiedz