| |
Zagrożenie!
Śnieg w ostatnim tygodniu lutego 2021 pokrywa ponad połowę Polski. Kiedy śnieg stopnieje?

Śnieg w ostatnim tygodniu lutego 2021 pokrywa ponad połowę Polski. Kiedy śnieg stopnieje?

Kiedy śnieg stopnieje, jaka temperatura maksymalna zostanie zanotowana w lutym 2021, do kiedy utrzyma się śnieg w Polsce - te pytania zadajecie najczęściej w ostatnich dniach. Przed nami główne ocieplenie, które przypadnie w połowie tego tygodnia. W ciągu tygodnia z warunków zimowych ze śniegiem i ujemną temperaturą przechodzimy do prawdziwego powiewu wiosny, który już dotarł do zachodniej i południowo zachodniej Polski. Wczoraj 21.02 temperatura w Słubicach wzrosła aż do 15,3 stopni Celsjusza! To dopiero początek fali ciepła, bo w tym tygodniu na południu kraju miejscami możemy zanotować nawet 18-20 st. C. Nasuwa się pytanie, jak długo utrzyma się pokrywa śnieżna, zalegająca obecnie na północy oraz we wschodniej połowie kraju.

Śnieg przed falą ocieplenia w Polsce zalega na północy oraz we wschodniej połowie kraju. Foto: NASA, 21 lutego 2021

Pokrywa śnieżna w Polsce, do kiedy utrzyma się śnieg w lutym 2021, prognoza, zdjęcia satelitarne

Na najnowszych zdjęciach satelitarnych widać, że śnieg w Polsce zalega, od pogranicza województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego przez województwo kujawsko pomorskie, warmińsko mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, częściowo łódzkie, podkarpackie, po małopolskie i lokalnie śląskie.

Dzięki rozpogodzeniom, satelity ujawniają zasięg pokrywy śnieżnej w Polsce. 22 lutego 2021, godzina 11:00. Dane: sat24

Kiedy śnieg stopnieje w Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej, luty 2021

W porównaniu do wczorajszego zdjęcia satelitarnego, widać, że w ciągu doby śniegu zdecydowanie ubyło, zwłaszcza w województwie małopolskim, łódzkim, a także resztki śniegu w śląskim.

Prognoza oparta na modelu GFS przewiduje, że pokrywa śnieżna w najbliższych dniach będzie bardzo szybko topnieć. Do około 24-25 lutego 2021 śnieg praktycznie stopnieje w całym kraju poza górami.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, 22 lutego 2021

Pokrywa śnieżna w Polsce, kiedy śnieg stopnieje, prognoza dla Polski luty 2021

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 25 lutego 2021

Do kiedy utrzyma się śnieg w Polsce, prognoza pokrywy śnieżnej do 25 lutego 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!