| |
Zagrożenie!
Dziś 15 kwietnia odlot samolotu Antonow An-225 Mrija z lotniska w Warszawie

Dziś 15 kwietnia odlot samolotu Antonow An-225 Mrija z lotniska w Warszawie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował we wtorek 14.04 największy samolot świata Antonow AN-225 Mrija. Maszyna przywiozła z Tianjin w Chinach ładunek zakupiony przez dwie spółki skarbu państwa - KGHM oraz LOTOS. Na pokładzie znalazły się przede wszystkim środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19.

Zainteresowanie przylotem tego wyjątkowego samolotu było olbrzymie. Tymczasem dziś 15 kwietnia czeka nas odlot samolotu Antonow AN-225 Mrija. Wzbudza on również spore zainteresowanie, gdyż miłośnicy lotnictwa chcą zobaczyć, jak wzbija się w powietrze z warszawskiego lotniska Chopina ten największy samolot świata.

Przyziemienie samolotu Antonow AN-225 Mrija na lotnisku w Warszawie. 14 kwietnia, godzina 09:57

Odlot samolotu Antonow AN-225 Mrija z lotniska w Warszawie, godzina odlotu kiedy odlot

–„Uprzejmie informujemy, że ze względu na aktualną sytuację epidemiczną nie podajemy dokładnych informacji dotyczących godziny lub kierunku startu”- informuje port lotniczy Chopina w Warszawie.

Wiemy, że odlot samolotu nastąpi dzisiaj 15 kwietnia. Jeżeli tylko poznamy dokładną godzinę, to zaktualizujemy artykuł.

Rozładunek samolotu Antonow AN-225 Mrija na lotnisku w Warszawie

Sprzęt przetransportowany przez samolot Antonow AN-225 Mrija w pierwszej kolejności trafi do szpitali i innych placówek, które zmagają się z epidemią koronawirusa. W sumie około 80 ton towaru. Możliwe są jeszcze kolejne transporty podobnego sprzętu do Polski. Do sprowadzenia z Chin wciąż pozostaje kilkaset tysięcy sztuk sprzętu medycznego.

Lądowanie samolotu Antonow AN-225 Mrija na lotnisku w Warszawie. Widok z kabiny pilotów

Samolot, który przyleciał do Polski był w całości wypełniony jest sprzętem medycznym. Były to przede wszystkim maseczki typu P2, ponadto na pokładzie samolotu znalazło się kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych oraz kilkaset tysięcy przyłbic. To pierwsza wizyta Antonowa 225 w Warszawie, ale trzecia w Polsce. Kilkanaście lat temu maszyna lądowała na lotniskach w Poznaniu i Katowicach.

Aktualizacja: godzina 10:07 Rozpoczęła się transmisja startu samolotu Antonow AN 225 z warszawskiego lotniska.

Po godzinie 10:20 samolot Antonow AN 225 Mrija odleciał z Warszawy.

DobraPogoda24, Lotnisko Chopina w Warszawie


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!