| |
Zagrożenie!
Jęzor ciepła dotrze do Polski. Temperatury znacznie wzrosną. Wiemy, kiedy pogoda się poprawi

Jęzor ciepła dotrze do Polski. Temperatury znacznie wzrosną. Wiemy, kiedy pogoda się poprawi

W ostatnich tygodniach w Polsce często pada deszcz, chwilami nasila się wiatr i przechodzą lokalne burze, a w górach sypie śnieg. Temperatury pozostają na umiarkowanym i niskim poziomie z przewagą ujemnej anomalii klimatycznej. Sytuacja pogodowa ma się jednak wreszcie zmienić, bo nastąpi zmiana wzoru pogodowego. Silna cyrkulacja strefowa zostanie okresowo przyblokowana przez ośrodek wyżowy, który wpłynie na pogodę w naszym kraju. Antycyklon przyniesie wzrost temperatury i zanik opadów deszczu, a także okresy ze słońcem. Sprawdźmy, kiedy pogoda się poprawi i wzrosną temperatury.

Jęzor ciepła dotrze do Polski. Prognozowana adwekcja i anomalia temperatury powietrza w Europie na wysokości 1,5 km. 6 października 2022

Jęzor ciepła sięgnie Polski, kiedy pogoda się poprawi, prognoza temperatury 6 października 2022

Tor ośrodków niżowych (nazywanych również cyklonami) ze wschodniej, zachodniej i północnej Europy przesunie się nieco bardziej na północ, gdyż zostanie zepchnięty przez pole podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem Timeo. Jego centrum w kolejnych dniach znad Francji przemieści się nad południową Europę, ponadto sięgnie również Polski.

Prognozowane położenie ośrodków niżowych i pola wyżowego w Europie, 7 października 2022

Wyż poprawi pogodę w Polsce, temperatury wzrosną, prognoza ciśnienia 7 października 2022

Pogoda na przeważającym obszarze kraju zacznie się poprawiać już w środę 5 października. W tym dniu nigdzie nie powinno padać, a na niebie zacznie dominować przeważnie średnie i wysokie zachmurzenie. Wzrosną również temperatury. Na znacznym obszarze kraju zanotujemy maksymalnie, od 15, do 20 st. C. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, szczególnie na Dolnym Śląsku.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 6 października 2022

Wyż poprawi pogodę w Polsce, temperatura wzrośnie, prognoza 6 października 2022

Dość ciepło zapowiadają się również kolejne dni, zwłaszcza w południowej połowie kraju. W czwartek 6 października temperatury na południu kraju miejscami osiągną lub przekroczą 20 st. C. W tym dniu od północnego zachodu w głąb kraju będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Lokalny zanikający deszcz może się pojawić na wschodzie, południu oraz północnym wschodzie kraju.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 8 października 2022

Ocieplenie w Polsce, temperatury wzrosną, będzie ciepła jesień, prognoza temperatury 8 października 2022

Nieźle zapowiada się piątek 7 października, gdy wyż zapewni nam pogodną aurę na przeważającym obszarze kraju, a także sobota 8 października, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski przed wkroczeniem frontu atmosferycznego, jaki przejdzie przez nasz kraj z północnego zachodu na południowy wschód między około 8/9 października. 

Prognozowane maksymalne temperatury w Polsce i Europie, jakie mogą wystąpić między 3-13 października 2022

Pogoda w Polsce się poprawi, temperatury wzrosną, prognoza temperatury do 13 października 2022

Po wielu nieprzyjemnych dniach wreszcie w Polsce pojawi się okres bardziej stabilnej pogody i przede wszystkim cieplejszej. Temperatura maksymalna w omawianym okresie może maksymalnie na ogół wzrosnąć do około 17-22 st. C., lokalnie 23.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!