| |
Zagrożenie!
Prawdopodobieństwo silnego trzęsienia ziemi znacznie wzrosło we wschodniej i północnej Japonii

Prawdopodobieństwo silnego trzęsienia ziemi znacznie wzrosło we wschodniej i północnej Japonii

Japoński Komitet Rządowy wydał najnowszą prognozę wystąpienia silnego trzęsienia ziemi w ciągu najbliższych 30 lat. Zwiększyła ona znacznie jego prawdopodobieństwo we wschodniej części wyspy Hokkaido, zwłaszcza w rejonie Kushiro i Nemuro. Przegląd skali i prawdopodobieństwa wystąpienia trzęsienia w rowie Chishima po stronie Pacyfiku w Hokkaido doprowadziło do wskazania wyższego poziomu zagrożenia dla tej części Japonii.

Mapa prawdopodobieństwa zagrożenia sejsmicznego w Japonii

Mapa zagrożenia sejsmicznego Japonia

W porównaniu do poprzedniej prognozy, prawdopodobieństwo dla Kushiro wzrosło o 22% i wynosi obecnie 69%, podczas gdy Nemuro odnotowało wzrost o 15 punktów do 78%! Na szczycie prognozy znajduje się w centralnej części kraju na wschodnim wybrzeżu prefektura Chiba z 85% prawdopodobieństwem. Dalsza w kolejności jest Yokohama z 82% i Mito z 81%. Prawdopodobieństwo dla Tokio wynosi 48 %, ponieważ teren w pobliżu budynków metropolitalnych jest stosunkowo stabilny.

Na obszarach przybrzeżnych sejsmiczne prawdopodobieństwo silnego trzęsienia ziemi przekracza 80%. Wśród głównych obszarów wzdłuż koryta Nankai prawdopodobieństwo dla Kochiego wzrosło o 1 punkt i wynosi 75%. Osaka, która została 18 czerwca br. uderzona trzęsieniem o magnitudzie 6,1, pozostaje na takim samym poziomie prawdopodobieństwa wynoszącym 56%. Komitet Badań nad Trzęsieniami Ziemi prawdopodobieństwo oszacował przy założeniu, że trzęsienie o magnitudzie co najmniej 6 może wystąpić wszędzie.

Prawdopodobieństwo silnego trzęsienia ziemi w Japonii w najbliższych 30 latach

Mapa zagrożenie trzęsienie ziemi Japonia

Mapę zagrożeń stworzono na podstawie historii trzęsień ziemi, które wystąpiły na granicach płyt, takich jak koryto Nankai po stronie Pacyfiku, a także na głównych strefach uskokowych. Trzęsienie mierzące dolne 6 mag jest postrzegane jako miernik niszczenia struktur takich jak drewniane domy oraz słabsze ściany murowane.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!