| |
Zagrożenie!
Jaka pogoda jest najlepsza na hulajnogę?

Jaka pogoda jest najlepsza na hulajnogę?

Współcześnie wiele osób jeździ na hulajnodze na co dzień, traktując to urządzenie jako praktyczny środek transportu między domem a szkołą lub między domem a pracą. Szczególnie wygodne jest użytkowanie hulajnóg elektrycznych, które szybko się ładują i mogą przemierzać znaczne odległości. Jednak czy z hulajnogi można korzystać, gdy za oknem pada deszcz?

Jaka pogoda najlepsza na hulajnogę

Kiedy należy zrezygnować z jazdy na hulajnodze?

Producenci hulajnóg zwykle nie przewidują możliwości używania tego sprzętu w zimie. Dlatego, gdy temperatura spadnie mocno poniżej zera, nie powinniśmy korzystać z hulajnogi, ponieważ jazda w takich warunkach może być dla nas niebezpieczna. Planując bezpieczną podróż przy użyciu hulajnogi, musimy zwrócić uwagę także na inne czynniki pogodowe takie jak:

- deszcz

- śnieg

- błoto pośniegowe

- gołoledź

- mgła

- silny wiatr

W każdym z powyższych przypadków poruszanie się za pomocą hulajnogi jest wysoce ryzykowne. Tym bardziej że większość hulajnóg nie jest wyposażona w odpowiednie ogumienie, czy też w specjalne hamulce dostosowane do jazdy podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Błoto pośniegowe i gołoledź mogą doprowadzić do poślizgu i utraty panowania nad urządzeniem. Natomiast mgła zmniejsza widoczność, przez co użytkownik hulajnogi może nie zauważyć dziury w jezdni lub pieszego, a silny wiatr z łatwością przewróci hulajnogę lub utrudni płynną jazdę w wybranym kierunku.

Idealna pogoda na hulajnogę

Zatem jak powinna wyglądać idealna pogoda na przejażdżkę hulajnogą? Jazda na tym urządzeniu będzie w pełni bezpieczna w słoneczne dni, gdy nawierzchnia jezdni jest całkowicie sucha. Optymalna temperatura dla użytkowników hulajnóg wynosi od 10°C do 25°C, ponieważ wówczas nie będzie nam ani za zimno, ani za ciepło w trakcie jazdy. Na dłuższe trasy wybierajmy dni z bezwietrzną pogodą, unikajmy także burz i opadów śniegu lub deszczu. Ponadto, jeśli często korzystamy z hulajnogi, warto kupić swój własny sprzęt, który będzie odpowiednio wyposażony. Zatem dobra hulajnoga powinna posiadać terenowe opony, wysoką ocenę wodoodporności, hamulce z systemem ABS, czy specjalną baterię odporną na niskie temperatury.

Jak przygotować się na jazdę w niesprzyjających warunkach pogodowych?

Mimo wszystko czasem musimy użyć hulajnogi, nawet gdy za oknem siąpi deszcz lub temperatura spada poniżej 10°C. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w ochronne ubranie, profesjonalne rękawiczki, kominiarkę oraz dobrej klasy kask. Przed wyjazdem warto także dokładnie zaplanować trasę, aby w trakcie podróży móc maksymalnie skupić się na drodze. Pamiętajmy również, aby regularnie ładować do pełna baterię oraz czyścić hulajnogę z kurzu, liści, czy błota. Jeśli pogoda nagle się zepsuje, należy zmniejszyć prędkość i ostrożnie kierować urządzeniem, aż do momentu, gdy będziemy mogli bezpiecznie się zatrzymać. Podczas opadów nie zapomnijmy również odpowiednio osłonić hulajnogi przed deszczem, w tym celu należy przetrzymywać ją w zadaszonym miejscu lub zamówić profesjonalny pokrowiec.

Hulajnogi można także z powodzeniem wypożyczyć na przykład w centrach dużych miast, wówczas dobrze jest mieć przy sobie chusteczki, którymi przetrzemy mokre od opadów urządzenie. Niezależnie od panującej na dworze pogody, powinniśmy znać podstawowe zasady bezpiecznego użytkowania hulajnogi oraz ściśle stosować się do przepisów drogowych, tak, aby zawsze cało i zdrowo dotrzeć do celu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!