| |
Zagrożenie!
Nate: 3 huragan, który w tym sezonie bezpośrednio uderzy w USA

Nate: 3 huragan, który w tym sezonie bezpośrednio uderzy w USA

Sezon huraganów jeszcze się nie skończył, a już jest historycznie rekordowy pod względem strat materialnych w USA. Po Harveyu (powódź w Teksasie), Irmie (zdewastowana część Florydy), Marii (w ponad 90% zniszczone Portoryko – terytorium zależne od USA), nad Zatoką Meksykańską rozwija się kolejny huragan - Nate.

Dziś 07.10 o godz. 05:30 czasu polskiego, został zaklasyfikowany do 1 kategorii w skali Saffira-Simpsona. Średnia prędkość wiatru osiąga obecnie 113 km/h, a w porywach 137 km/h. Ciśnienie w jego centrum spadło do 987 hPa.

Huragan Nate, 7 października br. o godz. 06:37 czasu polskiego

Huragan Nate

Najnowsze prognozy wskazują, że z siłą co najmniej 1 kategorii, uderzy w nocy z soboty na niedzielę 07/08.10 (czasu lokalnego) w rejon Nowego Orleanu w stanie Luizjana, a następnie także w południowe dzielnice Missisipi i Alabamy.

 5-dniowa prognoza przemieszczenia cyklonu Nate (dane aktualizowane on-line)

Nate

"W mieście został wprowadzony stan alarmowy, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na uderzenie żywiołu. Nasze służby mogą interweniować w każdej chwili, jeśli będzie tego wymagała sytuacja" - mówił burmistrz Nowego Orleanu Mitch Landrieu. Nate, gdy dotrze nad ląd ponownie przekształci się w tropikalną burzę, ale wcześniej przyniesie obfite opady deszczu i porywy wiatru.

Prognozowane trajektorie cyklonu Nate (dane aktualizowane on-line)

Nate


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!