| |
Zagrożenie!

Huragan Maria wywołał powodzie (animacja)

Huragan Maria odsuwa się od Wysp Karaibskich, kierując się obecnie na północ w głąb Oceanu Atlantyckiego. Aktualnie utrzymuje 3 kategorię w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona. Najnowsze prognozy wskazują, że prawdopodobnie nie dotrze nad wschodnie wybrzeże USA. Niewykluczone, że ex-Maria pojawi się w październiku nad Europą, wpływając na warunki pogodowe.

Dane satelitarne wskazujące sumę opadów na trasie przejścia huraganu Maria

Opady huragan Maria

Wcześniej Maria spore straty spowodowała m.in. na Dominice oraz w Portoryko – terytorium zależnym od USA. Najnowsze informacje mówią, że w tym ostatnim zginęło co najmniej 13 osób.

Centrum huraganu Maria nad Portoryko

Huragan Maria Portoryko

Portoryko w czasie huraganu Maria

Powodzie Portoryko

Wyspy są zalane i zdewastowane. Portoryko tymczasowo jest odcięte od świata. Praktycznie na całym obszarze wyspy nie ma prądu. Ulice stolicy kraju San Juan są w większości zalane. W wielu przypadkach dla mieszkańców jedynym miejscem do schronienia są łodzie. Ludziom zaczyna brakować jedzenia oraz artykułów pierwszej potrzeby.


Komentarze
Marcin Szerląg

Jeśli tak byłoby - powieje znów nad morzem....A może i w głąb kraju też dojdzie.

23 wrzesień 2017 - 08:40
Odpowiedz
DobraPogoda24

Zależy, którą trasę obierze. Takie pozostałości idą najczęściej 3 drogami. Wzdłuż Wysp Brytyjskich i Morza Norweskiego, przez Francję i Niemcy do Polski lub w rejon Morza Śródziemnego przez Półwysep Iberyjski, a czasem skręcając tam z Europy środkowej.

23 wrzesień 2017 - 08:44
Odpowiedz
Marcin Szerląg

Trzeba bedzie obserwować Marię 👍 - się zobaczy jaki tor obierze.

23 wrzesień 2017 - 08:46
Odpowiedz