| |
Zagrożenie!
Huragan Dorian zdewastował Bahamy i oszczędził Florydę

Huragan Dorian zdewastował Bahamy i oszczędził Florydę

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, huragan Dorian przeszedł przez Bahamy, gdzie dokonał olbrzymich zniszczeń. -„To największy kryzys w historii naszego kraju”- powiedział premier Hubert Minnis. Dorian dał się we znaki szczególnie mieszkańcom północnych Bahamów. Żywioł zrównał z ziemią tysiące domów i spowodował śmierć co najmniej 7 osób.

Położenie huraganu Dorian o godz. 11:21 (czasu polskiego), 4 września 2019 roku. Foto: NASA

Huragan Dorian Bahamy Floryda

Słabszy ale wciąż groźny Dorian przesuwa się obecnie wzdłuż wschodniego wybrzeża Florydy. Na Bahamach powoli odsłania się rozmiar zniszczeń po Dorianie. Przedstawiciele organizacji pomocowych, którzy dotarli na wyspy używają takich określeń jak katastrofa, tragedia, apokalipsa. Na zdjęciach wykonanych z samolotów widać miejscowości niemal zrównane z ziemią.

Ponad 13 tysięcy budynków zostało całkowicie zniszczonych albo poważnie uszkodzonych. Liczba ofiar śmiertelnych, która w tej chwili wynosi 7, może okazać się znacznie większa, bowiem do wielu miejsc wciąż nie można dotrzeć. Największe zniszczenia miały miejsce na wyspach Grand Bahama i Aboco. Południowa część Bahamów ze stolicą tego kraju Nassau nie odczuły skutków huraganu.

Dorian jest obecnie huraganem 2 kategorii z wiatrem o prędkości 170 kilometrów na godzinę. Przesuwa się na północ 150 kilometrów od wybrzeża Florydy, a to oznacza, że mieszkańcy tego stanu najprawdopodobniej nie odczują huraganowych wiatrów. Władze ostrzegają mieszkańców przed sztormem i falą powodziową. Na razie na Florydzie nie zanotowano poważniejszych zniszczeń.

Dotychczasowa trajektoria huraganu Dorian wraz z jego siłą 

Huragan Dorian Historia

W tej chwili bardziej zagrożone są kolejne stany - Georgia, Karolina Południowa i Karolina Północna, gdzie wydano nakazy ewakuacji mieszkańców przybrzeżnych miejscowości.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!