| |
Zagrożenie!
Wigilia "ekologów" w niemieckim wydaniu - starcia z policją, palenie samochodów, obrzucanie kamieniami, blokowanie autostrady

Wigilia "ekologów" w niemieckim wydaniu - starcia z policją, palenie samochodów, obrzucanie kamieniami, blokowanie autostrady

Od kilku lat z przerwami trwa spór „ekologów” z władzami koncernu RWE, gdzie planowana jest dalsza wycinka starego lasu w Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Mimo, że sama wycinka nie powinna mieć miejsca, tak samo jak dalsze stawianie na paliwa kopalne, to jesteśmy bardzo sceptyczni w sprawie organizacji ekologicznych, których działalność często wykazuje głęboką hipokryzję. Sama ochrona środowiska jest w wielu przypadkach na dalekim miejscu. Przy tej okazji warto przeczytać artykuł o analizie uczciwości jednej z największych organizacji Greenpeace.

Owszem, można się spierać, a nawet należy, ale nie możemy przekraczać granic dotyczących świętości dla wielu milionów ludzi. Jesteśmy zbulwersowani, że „ekolodzy” nie szanując wigilijnej tradycji, wieczorem obrzucali kamieniami i koktajlami mołotowa obóz ochroniarzy, którzy pilnują lasu Hambach.

Teren kopalni odkrywkowej oraz przyległego lasu w Hambach. Mapa: google

Las Hambach ekolodzy wycinka kopalnia

Dziś 25.12 biuro prasowe policji w Akwizgranie poinformowało, że wczoraj 24.12 późnym wieczorem nieznani zamaskowani sprawcy zaatakowali ochroniarzy zatrudnionych przez koncern RWE, który planuje wycinkę lasu. Potem starli się z interweniującą policją. - Sprawcy doszczętnie spalili dwa samochody i kilka uszkodzili. Obrzucano kamieniami także interweniujących strażaków. Na pobliskiej autostradzie A4 ekolodzy zbudowali barykadę. Służby wezwały helikopter, który oblatywał teren przez kilkanaście godzin. Policja kryminalna wszczęła śledztwo, które jest prowadzone w kierunku poważnego naruszenia miru domowego, umyślnego podpalenia i zamiaru umyślnego uszkodzenia ciała - poinformował Waldemar Maszewski - korespondent IAR z Berlina.

Las Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii należy do koncernu energetycznego RWE. Zamierza on go nadal wycinać, aby przygotować obszar pod teren odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Przeciwko wyrębowi drzew protestują ekolodzy.


Komentarze
citizen

...gdziej jest Hambach ,a gdzie Niderzier? toz to 152 kilometry oddalone od siebie miejsca !

25 grudzień 2018 - 13:14
Odpowiedz
DobraPogoda24

Szanowny Panie, spójrz jeszcze raz na mapę i nie kompromituj się! Hambach o którym mowa w artykule jest na północny-zachód od Niederzier.

25 grudzień 2018 - 14:03
Odpowiedz