| |
Zagrożenie!
Gwałtowne ocieplenie wtargnie do Polski. Temperatura przekroczy 20 stopni. Będzie prawdziwa wiosna z burzami

Gwałtowne ocieplenie wtargnie do Polski. Temperatura przekroczy 20 stopni. Będzie prawdziwa wiosna z burzami

Z niecierpliwością czekamy na gwałtowne i trwalsze wiosenne ocieplenie w Polsce w trakcie drugiej połowy marca 2023. Temperatury w wielu regionach ponownie wzrosną do 14-19 st. C., a miejscami po raz pierwszy mogą przekroczyć 20 st. C. Ocieplenie będzie typowe dla powiewu prawdziwej termicznej wiosny, dlatego wykażmy się jeszcze odrobiną cierpliwości, gdyż tym razem ma być dłuższe. Okresy z przyjemniejszą temperaturą będą jednak miejscami przerywane przelotnymi opadami i lokalnymi burzami.

Podmuch prawdziwej wiosny w Polsce. Wstępnie prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do środkowej Europy na wysokości 1,5 km, 23 marca 2023

Gwałtowne ocieplenie wtargnie do Polski, temperatura przekroczy 20 st. C. w drugiej połowie marca 2023

Aktualnie nad Polską zalega arktyczna masa powietrza, która ponownie przynosi przymrozki w nocy, ale sytuacja niebawem się zmieni, bo po przesunięciu się antycyklonu nad Rosję odblokuje się korytarz do adwekcji ciepłej masy powietrza z zachodu i południowego zachodu Europy. Będą temu sprzyjać cyklony przemieszczające się nad Atlantykiem w rejon Starego Kontynentu, które siłą odśrodkową skierują do Polski coraz cieplejsze masy powietrza.

Obecnie prognozowana temperatura w Polsce, 20 marca 2023

Wiosenne ocieplenie w prognozach, temperatura przekroczy 20 st. C. i będą burze, prognoza 20 marca 2023

Ocieplenie w całej Polsce zaczniemy odczuwać od 18-19 marca. Od tego okresu w głąb kraju będzie się przemieszczać coraz cieplejsza masa powietrza, a nocne niewielkie przymrozki zanikną lub wystąpią już tylko lokalnie. 

Wstępnie prognozowane wiosenne temperatury w Polsce, 22 marca 2023

Podmuch ciepłej wiosny w Polsce, temperatury przekroczą 20 st. C., prognoza temperatury 22 marca 2023

Wygląda więc na to, że termin w pobliżu wiosny kalendarzowej i astronomicznej w wielu regionach Polski pokryje się z rzeczywistą wiosną termiczną. Jest to sytuacja, gdy średnia temperatura dobowa waha się między 5-15 st. C.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 23 marca 2023

Będzie gwałtowne ocieplenie w Polsce, nastanie ciepła wiosna z burzami, prognoza temperatury 23 marca 2023

Jest spora szansa, że w trakcie ostatniej trzeciej dekady marca temperatura po raz pierwszy w tym roku osiągnie lub przekroczy próg 20 st. C. Do tej pory jeszcze tak się nie stało. Obecnie nadal najwyższą temperaturą jest 19,1 st. C. zanotowane w Tarnowie 10 marca.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 24 marca 2023

Uderzy prawdziwa ciepła wiosna w Polsce, będą burze, mapa temperatury 24 marca 2023

Terminy i zakres podanych temperatur dla poszczególnych regionów Polski są nadal wstępne, gdyż ostatecznie temperatura będzie zależna od dokładnego zasięgu adwekcji masy powietrza, usłonecznienia i wielkości zachmurzenia. Zajdą jeszcze korekty, ale trend wiosennego ocieplenia między drugą i trzecią dekadą marca w Polsce jest pewny.

Wstępnie prognozowane rozproszone przelotne opady i lokalne burze w Polsce, 20 marca 2023

Wiosenne burze w prognozach dla Polski, mapa opadów 20 marca 2023

Napływająca cieplejsza masa powietrza do Polski będzie okresami wykazywać się chwiejnością, ponadto mogą zaznaczać się przechodzące fronty atmosferyczne i lokalne linie zbieżności wiatru. W takich warunkach miejscami będą się także pojawiać wiosenne przelotne opady, w tym lokalne burze. Zachęcamy do śledzenia najnowszych naszych prognoz pogody na bieżąco, aby ważne zjawiska atmosferyczne Was nie zaskoczyły.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!