| Szukaj |
Zagrożenie!

Gwałtowne burze wkroczyły do Polski. To wstęp do nawałnic po upałach. Wiemy, gdzie wystąpią burze

Za nami wyjątkowo upalny dzień w Polsce, bo temperatura na zachodzie w województwie lubuskim lokalnie wzrosła do 38 stopni C. W wielu innych regionach kraju notowaliśmy 30-37 stopni C. Wraz ze spadkiem poziomu kondensacji, a tym samym wzrostem wilgotności powietrza oraz zbliżaniem się chłodnego frontu atmosferycznego i przedfrontowej linii zbieżności wiatru pojawiły się szybko warunki do powstania burz, które lokalnie mogą być silne. To dopiero wstęp do nawałnic. Mamy prognozę burzową na noc 19/20 czerwca 2022. Sprawdźmy, gdzie miejscami wystąpią burze.

Burze rozwijają się nad Polską wraz z nasuwaniem z północy chłodnego frontu. Zanotowane wyładowania do godziny 19:30, 19 czerwca 2022

Gwałtowne burze po upałach w Polsce, będą nawałnice, prognoza burz na noc 19/20 czerwca 2022, gdzie jest burza

Jeśli śledzicie nasze prognozy, w tym zakładkę z prognozą burz, to pojawienie się tych zjawisk nie powinno nikogo zaskoczyć. Burze rozwijają się na prognozowanym obszarze.

Prognoza burz dla Polski, 19/20 czerwca 2022 do godziny 10:00

Prognoza burz dla Polski, 19/20 czerwca 2022

Burze powstały dość szybko, co ewidentnie świadczy o obecności przedfrontowej linii zbieżności wiatru, co zresztą również widać na aktualnym zdjęciu satelitarnym. Zjawiska burzowe w najbliższych godzinach, będą się szybko przesuwać z zachodu na wschód i północny wschód. Ewidentnie widać, że ze wszystkich modeli pogodowych najlepiej te zjawiska przewidział ECMWF. Zalecamy sprawdzać gdzie jest burza.

Wypiętrzające się chmury burzowe na północy i północnym zachodzie Polski o godzinie 19:25, 19 czerwca 2022

Gwałtowne burze nad Polską po upale, gdzie będą nawałnice, prognoza 19-20 czerwca 2022

Komórki burzowe niosące liczne wyładowania atmosferyczne, intensywny i krótkotrwały przelotny deszcz i punktowy grad, a także silne porywy wiatru, będą się z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę przesuwać nad Kujawy, po Pomorze i lokalnie województwo warmińsko mazurskie i być może podlaskie.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 19 czerwca 2022

Prognoza burz i nawałnic w Polsce, noc 19/20 czerwca 2022

Po przejściu pierwszej strefy burz, nad ranem lub o poranku w poniedziałek 20 czerwca spodziewamy się wejścia z zachodu kolejnych burz. Ich zasięg i pora wejścia z uwagi na coraz bardziej dynamiczną sytuację mogą się jeszcze nieznacznie zmienić.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 08:00, 20 czerwca 2022

Nawałnice po upałach w Polsce, prognoza burz i opadów 20 czerwca 2022

To będzie dopiero wstęp do nawałnic, bo główne silne burze są spodziewane w Polsce w poniedziałek 20.06 w ciągu dnia. Jutro o poranku wydamy stosowaną aktualizację prognozy burzowej, a do tego czasu zalecamy śledzenie bieżących zobrazowań radarowych. Dzięki temu, będziecie dokładnie wiedzieć, gdzie w danej chwili grzmi i pada.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz