| |
Zagrożenie!
Gwałtowne burze wkroczyły do Polski. To wstęp do nawałnic po upałach. Wiemy, gdzie wystąpią burze

Gwałtowne burze wkroczyły do Polski. To wstęp do nawałnic po upałach. Wiemy, gdzie wystąpią burze

Za nami wyjątkowo upalny dzień w Polsce, bo temperatura na zachodzie w województwie lubuskim lokalnie wzrosła do 38 stopni C. W wielu innych regionach kraju notowaliśmy 30-37 stopni C. Wraz ze spadkiem poziomu kondensacji, a tym samym wzrostem wilgotności powietrza oraz zbliżaniem się chłodnego frontu atmosferycznego i przedfrontowej linii zbieżności wiatru pojawiły się szybko warunki do powstania burz, które lokalnie mogą być silne. To dopiero wstęp do nawałnic. Mamy prognozę burzową na noc 19/20 czerwca 2022. Sprawdźmy, gdzie miejscami wystąpią burze.

Burze rozwijają się nad Polską wraz z nasuwaniem z północy chłodnego frontu. Zanotowane wyładowania do godziny 19:30, 19 czerwca 2022

Gwałtowne burze po upałach w Polsce, będą nawałnice, prognoza burz na noc 19/20 czerwca 2022, gdzie jest burza

Jeśli śledzicie nasze prognozy, w tym zakładkę z prognozą burz, to pojawienie się tych zjawisk nie powinno nikogo zaskoczyć. Burze rozwijają się na prognozowanym obszarze.

Prognoza burz dla Polski, 19/20 czerwca 2022 do godziny 10:00

Prognoza burz dla Polski, 19/20 czerwca 2022

Burze powstały dość szybko, co ewidentnie świadczy o obecności przedfrontowej linii zbieżności wiatru, co zresztą również widać na aktualnym zdjęciu satelitarnym. Zjawiska burzowe w najbliższych godzinach, będą się szybko przesuwać z zachodu na wschód i północny wschód. Ewidentnie widać, że ze wszystkich modeli pogodowych najlepiej te zjawiska przewidział ECMWF. Zalecamy sprawdzać gdzie jest burza.

Wypiętrzające się chmury burzowe na północy i północnym zachodzie Polski o godzinie 19:25, 19 czerwca 2022

Gwałtowne burze nad Polską po upale, gdzie będą nawałnice, prognoza 19-20 czerwca 2022

Komórki burzowe niosące liczne wyładowania atmosferyczne, intensywny i krótkotrwały przelotny deszcz i punktowy grad, a także silne porywy wiatru, będą się z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę przesuwać nad Kujawy, po Pomorze i lokalnie województwo warmińsko mazurskie i być może podlaskie.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 19 czerwca 2022

Prognoza burz i nawałnic w Polsce, noc 19/20 czerwca 2022

Po przejściu pierwszej strefy burz, nad ranem lub o poranku w poniedziałek 20 czerwca spodziewamy się wejścia z zachodu kolejnych burz. Ich zasięg i pora wejścia z uwagi na coraz bardziej dynamiczną sytuację mogą się jeszcze nieznacznie zmienić.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 08:00, 20 czerwca 2022

Nawałnice po upałach w Polsce, prognoza burz i opadów 20 czerwca 2022

To będzie dopiero wstęp do nawałnic, bo główne silne burze są spodziewane w Polsce w poniedziałek 20.06 w ciągu dnia. Jutro o poranku wydamy stosowaną aktualizację prognozy burzowej, a do tego czasu zalecamy śledzenie bieżących zobrazowań radarowych. Dzięki temu, będziecie dokładnie wiedzieć, gdzie w danej chwili grzmi i pada.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!