| |
Zagrożenie!
Gwałtowne burze uderzą w Polsce. Możliwe wichury, ulewy i grad. Znamy zagrożone regiony

Gwałtowne burze uderzą w Polsce. Możliwe wichury, ulewy i grad. Znamy zagrożone regiony

Rozpoczyna się główna faza załamania pogody, jakie przyniesie w Polsce front chłodny z poprzedzającą linią zbieżności wiatru. Front w ciągu najbliższej doby 8/9 września 2022 przesunie się z zachodniej przez centralną do wschodniej Polski. Na swej drodze przyniesie gwałtowne burze, ulewy z gradem i wiatr lokalnie o sile wichury. Zjawiska burzowe najsilniejsze będą na zachodzie, południowym zachodzie oraz lokalnie na południu kraju. Głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, których suma miejscami może przekroczyć 10-50 mm wody na m2 ziemi. Sprawdźmy, gdzie wystąpią burze i które regiony są zagrożone.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza i ryzyka burz w Polsce, do godziny 17:00

Gwałtowne burze uderzą w Polsce, będą wichury, ulewy i grad, prognoza burz 8/9 września 2022

Gwałtowne burze w Polsce już zaczęły się tworzyć na linii zbieżności wiatru na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza w rejonie Karkonoszy. W kolejnych godzinach komórek burzowych zacznie powstawać coraz więcej nad Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną. W ich rejonie możliwe są nawalne opady deszczu z gradem, a także silniejsze porywy wiatru, do 60-80 km/h. Warto więc sprawdzać gdzie jest burza.

Rozwijające się burze w rejonie południowo zachodniej Polski zarejestrowane do godziny 14:00

Silne burze przejdą przez Polskę, będą wichury i nawałnice, mapa burz 8/9 września 2022

Nasi synoptycy przygotowali stosowną prognozę na której wskazują zagrożone regiony z prawdopodobieństwem wystąpienia burz. Został wydany alert pogodowy pierwszego stopnia.

Prognoza burz dla Polski, 8/9 września 2022

Prognoza burz dla Polski, 8/9 września 2022

Powyższa prognoza obowiązuje do piątkowego 09.09 poranka, przy czym główne silne burze na wskazanym obszarze wystąpią miejscami w godzinach popołudniowych i wieczornych, a nocą burze będą słabnąć z tendencją do stopniowego zanikania.

Prognoza burz dla Polski do godziny 20:00, według IMGW-PIB

Prognoza burz, gdzie zagrzmi, mapa burzowa 8 września 2022

Naszym zdaniem zasięg rozwijających się burz będzie znacznie większy w ciągu najbliższej doby, co zapewne zostanie uwzględnione w prognozie burzowej IMGW na noc.

Prognoza zasięgu frontu z ulewnym deszczem i miejscami burzami w Polsce, do godziny 17:00

Gdzie będą burze w Polsce, mapa opadów 8 września 2022

Do wieczora na burze będą narażeni szczególnie miejscami mieszkańcy Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, Opolszczyzny i częściowo Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, a także lokalnie Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 23:00

Prognoza opadów i burz w Polsce, gdzie zagrzmi, wieczór 8 września 2022

Wieczorem i nocą 08/09.09 front z opadami i lokalnymi burzami nadal będzie wędrował przez Polskę. Do piątkowego 09.09 poranka dotrze do obszaru, od Pomorza Gdańskiego przez Warmię, częściowo Mazury i Mazowsze po Lubelszczyznę i miejscami Podkarpacie. Zachęcamy do sprawdzania obszaru występowania opadów, kierunku ich przemieszczania i natężenia na radarze opadów. Jutro w ciągu dnia front odsunie się definitywnie za naszą wschodnią granicę, ale w sobotę 10 września spodziewamy się kolejnego załamania pogody szczególnie na południu i południowym wschodzie Polski, gdzie wystąpią kolejne ulewy. Miejscami w głębi kraju przejdą również burze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!