| |
Zagrożenie!
Grzmi i pada w Polsce. Burze niosą ulewny deszcz i silny wiatr. Wiemy, gdzie są komórki burzowe

Grzmi i pada w Polsce. Burze niosą ulewny deszcz i silny wiatr. Wiemy, gdzie są komórki burzowe

Zgodnie z naszymi prognozami, do Polski wróciły październikowe burze. Zjawiska są bardzo rozproszone i lokalne, ale pojawiły się w wielu regionach kraju. Komórki burzowe generują wyładowania atmosferyczne, ulewny i przelotny deszcz oraz silniejsze porywy wiatru. Punktowo nie można wykluczyć drobnego gradu. Grzmi i pada, głównie w województwie śląskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, dolnośląskim, opolskim i mazowieckim. Burze przesuwają się na wschód i południowy wschód kraju.

Burze nad Polską i rozproszona konwekcja o godzinie 15:05, 25 października 2022. Dane: Eumetsat / sat24

Grzmi i pada w Polsce, burze niosą ulewny deszcz i silny wiatr, gdzie są burze 25 października 2022

W ciągu minionej doby w rejonie Polski zanotowano już kilka tysięcy wyładowań atmosferycznych. Burze pojawiły się nad Bałtykiem, ponadto na Kujawach oraz między Mazurami i północnym Mazowszem. We wtorek 25.10 w ciągu dnia burze rozwinęły się lokalnie na południowym wschodzie województwa warmińsko mazurskiego oraz miejscami w śląskim, dolnośląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, wielkopolskim, opolskim i punktowo w łódzkim. Komórki burzowe do wieczora będą się jeszcze rozwijać, szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie, dlatego zalecamy sprawdzać, gdzie jest burza.

Burze zanotowane w Polsce, do godziny 15:05, 25 października 2022

Burze wróciły do Polski, gdzie grzmi i pada, 25 października 2022

Burze rozwijają się za chłodnym frontem w środowisku wilgotnego i chwiejnego powietrza. Na ogół występują izolowane komórki burzowe. Punktowo burze mogą stworzyć niewielkie układy wielokomórkowe.

Prognozowana chwiejność powietrza w Polsce sprzyjająca powstawaniu komórek burzowych, godzina 16:00, 25 października 2022

Burze już w Polsce, grzmi i pada, gdzie są burze, mapa burzowa 25 października 2022

Burze mogą przynieść krótkotrwałe intensywne opady deszczu do 5-15 mm oraz silniejsze porywy wiatru do około 45-55 km/h. Punktowo nie można wykluczyć opadów drobnego gradu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 25 października 2022

Burze i opady w Polsce, prognoza i mapa opadów, 25 października 2022

Rozproszone komórki konwekcyjne z przelotnymi opadami najpóźniej zanikną na wschodzie i południowym wschodzie kraju, bo wieczorem lub w pierwszej części nocy 25/26.10. Wcześniej warto śledzić na radarze opadów, gdzie pada, z jakim natężeniem oraz w jakim kierunku przemieszczają się lokalne burze.

Zasięg rozproszonych przelotnych opadów i lokalnych burz w Polsce o godzinie 15:25, 25 października 2022

Burze w Polsce przynoszą ulewny deszcz, silny wiatr i możliwy grad, mapa radarowa 25 października 2022

W środę 26.10 burz w Polsce już nie przewidujemy. Pogoda zacznie się stopniowo stabilizować, jedynie lokalnie na północnym wschodzie nie wykluczamy jeszcze słabego i przelotnego deszczu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!