| |
Zagrożenie!
Działacze Greenpeace obrzucili trocinami polskiego ministra

Działacze Greenpeace obrzucili trocinami polskiego ministra

Wczoraj 09.10 w Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Las 2017” poświęcona gospodarce leśnej. Tegoroczna edycja, której gospodarzem jest Ministerstwo Środowiska odbywa się pod hasłem „Lasy, nasze wspólne dobro. Wzmacnianie zrównoważonego rozwoju w świetle Porozumienia Paryskiego”.

To międzynarodowego spotkanie postanowili wykorzystać na przeprowadzenie happeningu działacze Greenpeace. Jak czytamy na ich profilu na FB – „Ile można znosić kłamstwa? Miarka się przebrała: Jan Szyszko na arenie międzynarodowej ciągle usiłuje kreować się na obrońcę Puszczy, kiedy w rzeczywistości jego decyzje doprowadzają do postępującej dewastacji naszego wspólnego dobra. Dość tego! Przed chwilą, podczas rozpoczęcia międzynarodowej konferencji dotyczącej lasów, minister środowiska i zaproszeni delegaci dostali bardzo czytelny sygnał: to, co najlepiej symbolizuje działania podejmowane przez naszego ministra w Puszczy, to trociny… dlatego otrzymał je dzisiaj w niespodziewanym “prezencie”.

Szyszko trociny Greenpeace

Ten „prezent” w formie wysypanych trocin na głowę ministra Szyszko, to tak naprawdę przekroczenie granicy nietykalności cielesnej i działacze Greenpeace naszym zdaniem powinni za to odpowiedzieć. Idąc ich tokiem myślenia, to teraz każdy kto się z nimi nie zgadza, powinien przyjechać do ich siedziby, a następnie wylać im pomyje na głowy, bo ma do tego prawo. Jest to oczywiście nadinterpretacja, ale przedstawia jasno, że granica przez "ekologów" została przekroczona. Można się nie zgadzać, jednak dyskusja, wymiana poglądów na różne tematy powinna być na odpowiednim poziomie. W innym przypadku to łobuzerstwo i łamanie prawa, a tego nigdy popierać nie będziemy. 

Tymczasem minister środowiska Jan Szyszko poinformował, że w trakcie pierwszego dnia konferencji rozpoczęto sesję organów ONZ dotycząca leśnictwa. Wyjaśnił, że zgodnie z Porozumieniem Paryskim celem Polski jest zmniejszenie koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze za pomocą dwóch działań - redukcji emisji dwutlenku węgla na bazie innowacyjnych rozwiązań w zakresie spalania tradycyjnych źródeł energii, a po drugie - wychwytywania jego z atmosfery poprzez regenerację lasów i zwiększanie zalesienia.

Dyrektor wydziału gospodarki leśnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa Eva Muller powiedziała, że lasy są dobrem wszystkich ludzi, dlatego ważne jest myślenie o nich w kontekście zrównoważonego rozwoju oraz powstrzymania zmian klimatu. Wspomniała, że uczestnicy konferencji są zgodni, że wymienione cele można osiągnąć dzięki zdrowym i produktywnym lasom. Wskazała też, że w dalszym ciągu na świecie występuje ogromny problem związany z niszczeniem zasobów leśnych.

Międzynarodowa konferencja „Las 2017” potrwa do piątku. Jej głównym punktem jest Wspólna Sesja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO, a także spotkanie ministrów odpowiedzialnych za lasy regionu paneuropejskiego. Wydarzenie jest związane również z obchodami IV. Europejskiego Tygodnia Leśnego.

Zdjęcie: FB Greenpeace Polska


Komentarze
Marta Ciosek

A robienie trocin z Puszczy na życzenie jednego człowieka to jak się nazywa!?

10 październik 2017 - 07:43
Odpowiedz
DobraPogoda24

To niech to udowodnią i przekażą sprawę do wymiaru sprawiedliwości, a nie naruszają nietykalność cielesną.

10 październik 2017 - 07:46
Odpowiedz
Marta Ciosek

Dowodów jest wystarczająco dużo. Zapraszam do Puszczy

10 październik 2017 - 07:47
Odpowiedz
Paweł Kalinowski

Polubiłem profil pogodowy a tu polityka z trocinami. Coś poszło nie tak.

10 październik 2017 - 08:54
Odpowiedz
DobraPogoda24

Bardzo nam przykro, że czujesz się zawiedziony. Niemniej w naszym statusie mamy jasne założenia: artykuły z szeroko pojętego zakresu meteorologii, ponadto tematy związane z takimi dziedzinami jak: przyroda, klimat (fizyka atmosfery), turystyka, medycyna, astronomia, a czasem ekonomia bądź polityka. http://dobrapogoda24.pl/kontakt

10 październik 2017 - 08:56
Odpowiedz
Paweł Kalinowski

W takim razie muszę odlajkować bo nie tego szukałem. Dajcie znać jak nie będzie polityki. Lubiłem czytać Wasze wpisy merytoryczne. Pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś.

10 październik 2017 - 08:59
Odpowiedz
DobraPogoda24

Andrzej Jaki zawsze piszemy, gdy coś możemy udowodnić, mamy odpowiednią wiedzę, a ponadto dobrze być również na miejscu. W tym przypadku tak nie jest. LP mają inne stanowisko, nie możemy go zweryfikować z naszej perspektywy. Nie bronimy żadnej ze stron, wskazujemy tylko, że dyskusje, spory powinny być prowadzone na odpowiednim poziomie.

10 październik 2017 - 10:39
Odpowiedz
Wojtek Jarosz

A jaki poziom ma Szyszko łamiąc prawo, stosując manipulację i kłamiąc? Trociny to nic, powinien być wywieziony na taczkach.

10 październik 2017 - 19:08
Odpowiedz
Piotr Głuszkowski

Niszczenie przyrody przez p.Szyszko to jest normalne ?😈

10 październik 2017 - 19:15
Odpowiedz
Wojciech GA

Naczym polega to niszczenie?

12 październik 2017 - 16:35
Odpowiedz