| |
Zagrożenie!
Dostaniesz 500 euro miesięcznie, jeśli zamieszkasz na greckiej wyspie

Dostaniesz 500 euro miesięcznie, jeśli zamieszkasz na greckiej wyspie

Sezon urlopowy w pełni. Jednym z częstych kierunków są greckie wyspy. Co ciekawe, urzędnicy jednej z nich szukają chętnych do zamieszkania niewielkiej, mierzącej ponad 22 km2 wyspy Andikithira, znajdującej się na Morzu Egejskim między Kretą a Kithirą.

W wywiadzie dla iefimerida.gr Andreas Harhalakis, prezydent rady wyspy powiedział, że urzędnicy szukają osób zainteresowanych pracą jako piekarze, budowlańcy i rybacy. Harhalakis opisał wyspę jako „piękną”, ale „trudną w miesiącach zimowych”. Dla chętnych oferują 500 euro miesięcznie na budowę domu, a do czasu jego powstania zapewniają bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Grecka wyspa Andikithira. Foto: Sentinel ESA, 4 lipca 2019 roku

Grecka wyspa 500 euro

Władze liczą na co najmniej trzy młode rodziny z dziećmi. Niedawno osiedliła się rodzina z trójką dzieci, co sprawiło, że społeczność „ożyła”. Co najmniej 15 dużych rodzin podobno wyraziło zainteresowanie przeprowadzką. Setki ludzi kiedyś zamieszkiwało wyspę położoną między Kretą a Kythirą, ale większość z nich została wygnana przez Niemców podczas drugiej wojny światowej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!