| |
Zagrożenie!
Google uruchomi interaktywne mapy z poziomem zanieczyszczenia powietrza

Google uruchomi interaktywne mapy z poziomem zanieczyszczenia powietrza

Google nie przestaje wprowadzać innowacyjnych rozwiązań. Od pewnego czasu testowano interaktywną mapę pokazującą poziom zanieczyszczenia powietrza. Testy były do tej pory przeprowadzane głównie w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce system zacznie być jednak rozszerzany o europejskie miasta. W pierwszej kolejności nowe narzędzie będzie udostępnione mieszkańcom Londynu, Birmingham, Manchesteru, Wolverhampton i Coventry w Wielkiej Brytanii, a także Dublina, Kopenhagi i Amsterdamu. W najbliższych tygodniach sukcesywnie dodawane będą kolejne miasta europejskie.

Obecnie można sprawdzić na interaktywnej mapie Google poziom zanieczyszczenia powietrza m.in. w Londynie

Mapa Google zanieczyszczenia powietrza

System oferowany przez amerykańskiego operatora sieci zbiera informacje o ruchu samochodowym i poziomie zanieczyszczenia powietrza, a następnie nakłada te dane na interaktywne mapy. Znajdziemy na nich dane w czterech kategoriach: emisja zanieczyszczeń z budynków, emisja spalin, całkowita emisja i nasłonecznienie.

Dane te będą mogły być wykorzystane przez władze lokalne do lepszego planowania inwestycji, takich jak budowa ścieżek rowerowych czy instalacja paneli słonecznych. Firma Google ogłosiła, że samochody zbierające dane do serwisu Street View w Londynie i Kopenhadze mierzyły także poziom zanieczyszczeń w tych miastach. Dane z pomiarów zostaną udostępnione publicznie, dokumentując faktyczny poziom zanieczyszczenia powietrza na poziomie ulicy.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!