| |
Zagrożenie!
Front w nocy pozostanie nad Polską. Deszczowo od Zatoki Gdańskiej po Dolny i Górny Śląsk. Lokalnie zanikające burze

Front w nocy pozostanie nad Polską. Deszczowo od Zatoki Gdańskiej po Dolny i Górny Śląsk. Lokalnie zanikające burze

Falujący front atmosferyczny rozciągający się od Zatoki Gdańskiej po Dolny i Górny Śląsk oraz Opolszczyznę nadal pozostanie nad Polską - przewiduje pogoda w nocy 21/22 sierpnia 2022. Z powodu zmiany cyrkulacji powietrza i zablokowania frontu w kierunku wschodnim przez rosyjski wyż, w kolejnych dniach front zacznie mieć formę frontu ciepłego, gdyż po jego wschodniej stronie będzie napływać i zalegać wyraźnie cieplejsze powietrze. W nocy na falującym froncie popada nadal miejscami, od zachodniego wybrzeża po Dolny i Górny Śląsk i Opolszczyznę. Pogodnie będzie na wschodzie od Lubelszczyzny po Podlasie i Mazury.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, noc 21/22 sierpnia 2022 do godziny 23:00

Pogoda w nocy 21/22 sierpnia 2022, falujący front nad Polską, lokalnie zanikające burze

Niedzielny wieczór przynosi miejscami opady deszczu w Polsce od województwa pomorskiego i zachodnich dzielnic warmińsko mazurskiego przez lokalnie centrum po Górny Śląsk, Małopolskę, Opolszczyznę i południowe dzielnice województwa świętokrzyskiego. Lokalnie występują burze w rejonie Krakowa i Olsztyna. Strefa tych opadów w trakcie nocy będzie się zwężać w kierunku zachodnim.

Prognozowany zasięg opadów w nocy 21/22 sierpnia 2022 w Polsce i Europie, do godziny 02:00

Pogoda na noc 21/22 sierpnia 2022, mapa opadów

Generalnie w nocy na wschodzie Polski, od Mazur przez Podlasie, wschodnie Mazowsze po Lubelszczyznę będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie zachmurzenie będzie duże. Przejaśnienia pojawią się głównie na krańcach zachodnich i północno zachodnich kraju. Opady deszczu okresami będą możliwe, od Warmii i województwa pomorskiego przez częściowo kujawsko pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, po dolnośląskie, opolskie, śląskie oraz początkowo małopolskie i południowe dzielnice świętokrzyskiego. Mocniej popada zwłaszcza na Opolszczyźnie oraz w Kotlinie Kłodzkiej. Lokalnie słaby i przelotny deszcz może popadać również na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 05:00, 22 sierpnia 2022

Pogoda w nocy 21/22 sierpnia 2022, gdzie popada i zagrzmi w Polsce

To będzie nadal ciepła noc, zwłaszcza we wschodniej połowie Polski, jedynie w zachodniej części kraju będzie nieco chłodniej. Spodziewamy się temperatury minimalnej, od 11-15 st. C. w zachodniej połowie kraju, do 15-20 st. C. na pozostałym obszarze. Chłodniej lokalnie będzie na południu Dolnego Śląska.

Prognozowana minimalna temperatura w Polsce, noc 21/22 sierpnia 2022

Pogoda na noc 21/22 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Prognozowany zakres temperatur minimalnych i ich odczucie doskonale oddaje prognoza anomalii klimatycznej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 21/22 sierpnia 2022

Pogoda w Polsce, noc 21/22 sierpnia 2022, prognoza anomalii temperatury w Europie

W zachodniej części kraju temperatura będzie w normie lub poniżej, a na pozostałym obszarze nadal powyżej normy klimatycznej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!