| |
Zagrożenie!
Front okluzji sunie z zachodu. Będą burze z gradem i ulewnym deszczem. Wystąpi silny wiatr

Front okluzji sunie z zachodu. Będą burze z gradem i ulewnym deszczem. Wystąpi silny wiatr

Przed nami kolejny okres z niestabilnymi warunkami pogodowymi, ale z bardziej wiosennymi temperaturami na poziomie kilkunastu st. C. w wielu regionach w ciągu dnia. Z zachodu na wschód wkracza do Polski front okluzji na którym pojawią się miejscami opady deszczu, a lokalnie wystąpią również burze punktowo z drobnym gradem i silnym wiatrem. Front do wieczora dotrze do obszaru, od Pomorza Gdańskiego po pogranicze Małopolski i Podkarpacia.

Prognozowany zasięg opadów i frontu okluzji do godziny 14:00, 11 kwietnia 2023

Front okluzji sunie na zachód Polski, niesie burze i opady deszczu z gradem, będzie silny wiatr mapa opadów 11-12 kwietnia 2023

Wkraczający z zachodu front do Polski jest związany z wieloośrodkowym niżem z centrum nad Atlantykiem i Morzem Północnym. Jego strefa już obejmuje zachodnie dzielnice kraju, a wczesnym popołudniem będzie się rozciągać od wybrzeża po Dolny Śląsk.

Prognozowane położenie frontu okluzji rozciągającego się nad Polską i Europą o godzinie 14:00, 11 kwietnia 2023

Front okluzji przechodzi przez Polskę, niesie opady i burze, gdzie zagrzmi, prognoza 11-12 kwietnia 2023

Ponownie w ciągu dnia, zwłaszcza w godzinach popołudniowy w Polsce miejscami rozwiną się chmury kłębiaste z burzami. W ich rejonie wystąpi intensywny przelotny deszcz do około 5-15 mm, ponadto lokalnie może spaść drobny grad. W rejonie burz możliwy będzie również silniejszy wiatr w porywach do około 50-70 km/h.

Prognoza zasięgu frontu z opadami i lokalnymi burzami w Polsce do godziny 17:00, 11 kwietnia 2023

Burze z gradem rozwiną się na froncie okluzji w Polsce, mapa opadów 11-12 kwietnia 2023

W sezonie wiosenno-letnim przygotowujemy tradycyjnie stosowną prognozę burz z prawdopodobieństwem i siłą rozwoju potencjalnych zjawisk konwekcyjnych. Przewidywane burze ponownie na ogół nie osiągną i nie przekroczą pierwszego stopnia alertu przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi związanymi z konwekcją.

Prognoza burz dla Polski 11 kwietnia 2023

Prognoza burz dla Polski 11-12 kwietnia 2023, gdzie zagrzmi

Front do wieczora dalej będzie sunął na wschód kraju, po czym straci na intensywności na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie zaznaczy się głównie zachmurzeniem i drobnymi przelotnymi opadami w środę 12.04 w ciągu dnia.

Prognoza zasięgu opadów i frontu nad Polską o godzinie 20:00, 11 kwietnia 2023

Gdzie zagrzmi i będą burze, front okluzji z opadami w Polsce, mapa opadów 11-12 kwietnia 2023

Burze minionej doby zgodnie z naszymi prognozami przyniosły miejscami opady gradu. Lokalnie wystąpiło gradobicie m.in. w Małopolsce. 

Skutki burzy i gradobicia w rejonie miejscowości Miechów w Małopolsce

Co ciekawe, punktowo burzom towarzyszył silniejszy wiatr niż wskazywały na to prognozy. W wyniku gwałtownego porywu wiatru w czasie burzy doszło do zerwania poszycia dachowego w miejscowości Głuchów w powiecie łańcuckim na obszarze Podkarpacia.

Skutki burzy w powiecie łańcuckim

Na ustabilizowanie pogody w całym kraju musimy poczekać do okolic przełomu drugiej i trzeciej dekady kwietnia, gdy Polskę sięgnie wyż z wiosennymi temperaturami zgodnie z naszą ostatnią prognozą długoterminową.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!