| |
Zagrożenie!
Front chłodny wkroczył nad Polskę. Przynosi śnieg i deszcz. Będą wichury w tych regionach

Front chłodny wkroczył nad Polskę. Przynosi śnieg i deszcz. Będą wichury w tych regionach

Do Polski wraz z początkiem weekendu wkroczyła zmiana pogody związana z przechodzącym chłodnym frontem atmosferycznym. Jest on powiązany z niżem Askan znad pogranicza Estonii i Łotwy. Na froncie pojawią się miejscami przelotne opady deszczu i śniegu lub deszczu ze śniegiem, ponadto okresami nasili się wiatr. Na północy i północnym wschodzie osiągnie miejscami siłę wichury. To będzie dopiero wstęp do znacznie bardziej dynamicznej pogody w kolejnych dniach.

Front chłodny nad Polską. Zasięg nasuwającego się zachmurzenia z północy o godzinie 09:15, 4 marca 2023

Front chłodny przechodzi przez Polskę, będzie padać śnieg, deszcz i nasili się wiatr, mapa zachmurzenia 4 marca 2023

Chłodny front w kolejnych godzinach będzie się przesuwał nad Polską z północy na południe i południowy wschód kraju. Miejscami przyniesie rozproszone i słabe lub umiarkowane przelotne opady deszczu, śniegu bądź deszczu ze śniegiem. Opadów nie będzie dużo, ale zapoczątkują zmianę pogody i ostateczne przełamanie wpływu antycyklonu.

Prognozowane położenie chłodnego frontu nad Polską i niżu Askan nad Krajami Nadbałtyckimi o godzinie 13:00, 4 marca 2023

Front chłodny i niż Askan zmienia pogodę w Polsce, prognoza ciśnienia i położenia frontu 4 marca 2023

Za chłodnym frontem napłynie chwiejniejsza i chłodniejsza masa powietrza w której w niedzielę 5 marca w wielu regionach rozwiną się i przejdą przelotne opady przeważnie śniegu. Miejscami wystąpią okresami śnieżyce.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 13:00, 4 marca 2023

Zmiana pogody w Polsce, przechodzi front chłodny, prognoza opadów 4 marca 2023

W okolicach południa strefa frontowa będzie przynosić opady, głównie w pasie środkowym kraju oraz miejscami na północnym wschodzie. Z kolei od północy za frontem będzie się rozpogadzać szczególnie między środkowym wybrzeżem, częściowo województwem pomorskim i kujawsko pomorskim.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 16:00, 4 marca 2023

Gdzie popada deszcz i śnieg na froncie chłodnym, prognoza opadów 4 marca 2023 popołudnie

W trakcie popołudnia i wieczorem opady przelotne na froncie przeniosą się do południowej połowy kraju i nadal będą się przesuwać na południe. Im bliżej rejonów podgórskich, to zaczną przeważać opady śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 19:00, 4 marca 2023

Front chłodny zmienia pogodę w Polsce, prognoza opadów śniegu i deszczu, 4 marca 2023 wieczór

Do końca dnia strefa frontowa przesunie się za naszą południową granicę. Wcześniej miejscami przelotnie popada w wielu regionach kraju, ale nie będą to opady długotrwałe i silne. Mimo to zapoczątkują zmiany i przełamanie antycyklonu, który w ostatnich dniach zapewniał nam stabilne warunki pogodowe.

Prognozowane wichury i porywy wiatru w Polsce o godzinie 14:00, 4 marca 2023

Chłodny front i wichury w Polsce, najnowsza prognoza wiatru 4 marca 2023

Przechodzący front z oddziaływaniem niżu Askan będą mieć wpływ również na wiatr, który najsilniej powieje na wschodzie, północy i północnym wschodzie kraju, w porywach miejscami do 65-80 km/h. Silniej powieje nad morzem, zwłaszcza na Zatoce Gdańskiej w porywach do 85-90 km/h. Na pozostałym obszarze kraju poza wysokimi górami wiatr będzie słabszy, w porywach do 45-60 km/h.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!