| |
Zagrożenie!
Front chłodny wkroczy z zachodu. Przejdą burze wielokomórkowe z gradem i silnym wiatrem. Chłodna masa powietrza obejmie cały kraj

Front chłodny wkroczy z zachodu. Przejdą burze wielokomórkowe z gradem i silnym wiatrem. Chłodna masa powietrza obejmie cały kraj

Przed nami załamanie pogody, jakie przyniesie w Polsce front chłodny przechodzący z zachodu na wschód kraju. Na froncie powstaną miejscami burze wielokomórkowe z opadami gradu i ulewnego deszczu, lokalnie z silnym wiatrem. Za frontem napłynie chłodna masa powietrza, która przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Zjawiska lokalnie mogą być dość silne, dlatego został wydany alert pogodowy. Przygotowaliśmy stosowne prognozy burz na najbliższą dobę.

Front chłodny z burzami wielokomórkowymi przejdzie przez Polskę do 27 czerwca 2023

Front chłodny przyniesie w Polsce burze wielokomórkowe z gradem i ulewnym deszczem, wydano alerty pogodowe do 27 czerwca 2023

Aktualnie niemal nad całą Polską jest pogodnie i odliczamy już godziny do załamania pogody wkraczającego do kraju z zachodu. W godzinach późno popołudniowych i wczesnym wieczorem front z burzami i opadami pojawi się na zachodzie i północnym zachodzie kraju, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce po miejscami Dolny Śląsk i Kujawy.

Prognoza burz dla Polski do godziny 08:00, 27 czerwca 2023

Prognoza burz dla Polski do 27 czerwca 2023 przejdzie front chłodny

Stosowną prognozę burz przygotowali również meteorolodzy IMGW, z tym, że na Pomorzu Zachodnim zdecydowali się na wydanie wyższego drugiego stopnia alertu pogodowego przed zjawiskami konwekcyjnymi.

Prognoza burz według IMGW na noc 27 czerwca 2023

Głównym zagrożeniem w rejonie burz będą intensywne opady deszczu z sumami do około 20-40 mm, silne porywy wiatru do około 60-90 km/h, a także lokalnie opady niewielkiego gradu. Wieczorem i nocą strefa frontowa będzie się przesuwać z zachodu na wschód w głąb kraju.

Prognoza zasięgu frontu w Polsce o godzinie 05:00, 27 czerwca 2023

Front chłodny i burze wielokomórkowe w Polsce 27 czerwca 2023

Front z opadami i lokalnymi burzami w pierwszej części dnia we wtorek 27 czerwca zaznaczy się we wschodnich regionach kraju po czym przesunie się za nasze wschodnie granice. Za frontem napłynie chłodne i chwiejne powietrze polarnomorskie w którym miejscami rozwiną się przelotne i rozproszone opady oraz lokalne burze.

Prognoza rozproszonych opadów w Polsce do godziny 17:00, 27 czerwca 2023

Front chłodny i burze z gradem w Polsce, załamanie pogody z ochłodzeniem 27 czerwca 2023

Wtorek 27.06 przyniesie za frontem krótkie ochłodzenie bo nigdzie w Polsce nie będziemy już mówić o dniu gorącym. Temperatury maksymalne sięgną około 17-23 st. C. Ponowny wzrost temperatur w kierunku bardziej letnich czeka nas na przełomie czerwca i lipca, ale nadal miejscami mogą się pojawiać przelotne i rozproszone opady z burzami. Ich prawdopodobieństwo będziemy wskazywać w prognozach burz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Wiktor Gołębowski

Miejmy nadzieję, że to poranna aktualka tego angielskiego modelu i do północy zmienia się prognozy na silniejsze w moin rejonie bo widać, że u Mnie nic ma nie być to nie fer. Chcę złapać pioruny bo mam ich pełno i chce nadal ich mieć więcej i trzymam kciuki żeby w nocy była mocna i niech biją ostro 😍😍

26 czerwiec 2023 - 13:01
Odpowiedz