| |
Zagrożenie!
Front chłodny przechodzi przez Polskę. Będą wiosenne burze. W wielu regionach spadnie deszcz

Front chłodny przechodzi przez Polskę. Będą wiosenne burze. W wielu regionach spadnie deszcz

Nad Polską zapanowała wiosenna pogoda, ale nie oznacza to, że będziemy cieszyć się wyłącznie słońcem i bezdeszczową aurą. Nowy tydzień rozpoczynamy od strefy chłodnego frontu atmosferycznego, jaki stopniowo będzie się przesuwał z zachodu na wschód kraju. W wielu regionach w ciągu najbliższej doby przyniesie przelotne opady deszczu, a lokalnie mogą wystąpić również nieliczne burze, punktowo z niewielkim gradem. Temperatury nadal pozostaną na poziomie termicznej wiosny. Sprawdźmy, gdzie popada i może zagrzmieć.

Zachmurzenie nad Polską z widoczną strefą chłodnego frontu o godzinie 09:15, 20 marca 2023

Front chłodny przyniesie burze w Polsce z gradem,  prognoza burz i opadów do 21 marca 2023

Na powyższym zdjęciu satelitarnym w świetle dziennym doskonale widać, że strefa frontowa rozciąga się obecnie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, częściowo Wielkopolskę, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską po Górny Śląsk, Opolszczyznę, Dolny Śląsk i Ziemie Lubuską. W strefie zachmurzenia są wbudowane komórki opadowe z zachmurzeniem kłębiastym.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 13:00, 20 marca 2023

Front chłodny nad Polską przyniesie opady i lokalne burze z gradem, prognoza opadów 20-21 marca 2023

Na tym szczególnie obszarze w kolejnych godzinach miejscami przelotnie popada, aczkolwiek strefa frontowa będzie się stopniowo nadal przesuwać w głąb kraju na wschód i front do wtorkowego 21.03 poranka przejdzie w mniejszym lub większym stopniu aktywności przez cały kraj.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 20 marca 2023

Będą wiosenne burze na froncie chłodnym w Polsce, prognoza burz i opadów 20-21 marca 2023

Za frontem chłodnym napłynie znacznie bardziej niestabilna masa powietrza i pojawią się warunki do inicjacji rozproszonych przelotnych opadów. Istnieje prawdopodobieństwo rozwinięcia nielicznych lokalnych burz. Nie będą to gwałtowne zjawiska. Głównym zagrożeniem będzie lokalny intensywny deszcz, punktowo z drobnym gradem i silniejszym wiatrem.

Prognozowany obszar niestabilnego powietrza w Polsce wskazujący na lokalną możliwość rozwinięcia burzy o godzinie 13:00, 20 marca 2023

Będą burze w Polsce, prognoza burz, gdzie zagrzmi 20-21 marca 2023

Chwiejność termodynamiczna pojawi się szczególnie na obszarze od Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Potencjalne burze mogą wystąpić szczególnie na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza w rejonie Dolnego Śląska. Zalecamy, aby faktyczny zasięg występowania opadów i rozwinięcia lokalnych burz śledzić bezpośrednio na radarze opadów.

Prognoza zasięgu i sumy opadów w Polsce, do godziny 07:00, 21 marca 2023

Front chłodny przyniesie opady i burze w Polsce, prognoza sumy opadów do 21 marca 2023

We wtorek 21.03 w ciągu dnia miejscami i przelotnie popada deszcz, głównie w centrum, na południu, wschodzie oraz na południowym wschodzie kraju. O wszystkich ważnych zmianach w pogodzie będziemy informować na bieżąco. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!