| |
Zagrożenie!
Front chłodny na zachodzie Polski. Będą burze z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne

Front chłodny na zachodzie Polski. Będą burze z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne

Po kilku dniach przerwy ponownie wystąpią burze w Polsce, lokalnie z gradem i intensywnym deszczem. Zjawiska przyniesie strefa frontu chłodnego związana z niżem Finja znad Morza Północnego. Czynnikiem inicjujących powstanie komórek burzowych, będzie bezpośrednio linia zbieżności wiatru. W rejonie burz, głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, punktowo gradu i wyładowania atmosferyczne. Nasza najnowsza mapa burz zdradza, gdzie dziś występuje największe prawdopodobieństwo burz w Polsce.

Prognoza burz dla Polski, 24 maja 2022

Front chłodny z burzami w Polsce, prognoza burz 24 maja 2022

Do zachodnich i południowo zachodnich dzielnic Polski napływa dziś chwiejna i wilgotna masa powietrza, dodatkowo nad dzielnicami południowo zachodnimi pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Operacja słoneczna dodatkowo zwiększy niestabilność atmosfery w tym regionie aż zaczną się rozwijać chmury kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu i burzami, punktowo z gradem. Zalecamy, aby śledzić gdzie jest burza.

Prognoza energii dostępnej drogą konwekcji w Polsce, do godziny 17:00

Gdzie jest burza 24 maja 2022, prognoza opadów w Polsce

Obszar z postępującymi przejaśnienia i rozpogodzeniami szczególnie narażony na wystąpienie burz. Dane: Eumetsat, godzina 09:50

Prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza 24 maja 2022

W tych warunkach od około godzin południowych zaczną się wypiętrzać chmury kłębiaste, a w kolejnych godzinach miejscami przyniosą burze. Umiarkowane ich ryzyko obejmie przede wszystkim miejscami województwo dolnośląskie oraz częściowo wielkopolskie, lubuskie, opolskie i łódzkie. IMGW dla zachodniej Polski wydał ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia przed burzami.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 14:00

Mapa opadów i burz w Polsce, 24 maja 2022

Lokalnie dość dobre warunkami kinematyczny mogą sprzyjać powstaniu nielicznych superkomórek. Wówczas w ich rejonie mogą wystąpić ulewne opady deszczu, z porywami wiatru do 70-75 km/h. Punktowo możliwy również grad.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00

Prognoza opadów i burz w Polsce, 24 maja 2022

Słaby przepływ powietrza w troposferze spowoduje wolne przemieszczanie zjawisk konwekcyjnych, a przez to miejscami wystąpię intensywne opady deszczu. Punktowo mogą się pojawić zalania. W środę 25.05 również miejscami wystąpią burze o czym więcej dowiecie się w kolejnej naszej prognozie burzowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!