| |
Zagrożenie!
Front burzowy wkroczył z zachodu. Burze w Polsce niosą silny wiatr, grad i ulewny deszcz. Pada dużo wyładowań

Front burzowy wkroczył z zachodu. Burze w Polsce niosą silny wiatr, grad i ulewny deszcz. Pada dużo wyładowań

Do zachodniej Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny na którym rozwinęły się burze. Przybrały one wielokomórkowych burz liniowych. Układ powstał nad Niemcami i nasuwa się z zachodu. Na froncie w rejonie burz możliwe są krótkotrwałe intensywne opady deszczu i punktowo niewielkiego gradu, jak również silne porywy wiatru. Burze są dość aktywne elektrycznie i generują sporo wyładowań. Komórki burzowe notujemy już w województwie lubuskim i zachodniopomorskim.

Front burzowy nasuwający się do Polski z zachodu o godzinie 17:20, 30 marca 2023. Dane: IMGW / RainViewer

Chłodny front z burzami znad Niemiec wkroczył do Polski, niesie silny wiatr, grad i ulewny deszcz, pada dużo wyładowań, burze w Polsce 30-31 marca 2023

Front w ciągu najbliższej nocy przejdzie przez całą Polskę, przy czym burze wystąpią zgodnie z naszą prognozą burz głównie na zachodzie i północnym zachodzie kraju, zwłaszcza między województwem zachodniopomorskim, lubuskim, częściowo wielkopolskim po dolnośląskie.

Burze notowane w Europie między Francją, Niemcami po Polskę, do godziny 17:05, 30 marca 2023

Burze dotarły do Polski, notowane wyładowania, mapa burzowa 30 marca 2023

Przejściu frontu atmosferycznego w rejonie burz towarzyszą silne porywy wiatru, do około 50-70 km/h, a także intensywne opady deszczu i punktowo gradu o czym świadczą raporty i pomiary z Niemiec, gdzie uaktywniła się główna strefa frontu burzowego.

Burze zanotowane w Polsce do godziny 17:40, 30 marca 2023

Burze suną przez Polskę, gdzie grzmi i pada na zachodzie, mapa wyładowań 30 marca 2023

Do tej pory burze w Polsce zanotowano m.in. w Stargardzie, Gorzowie Wielkopolskim, Myśliborzu, Dębnie, Goleniowie oraz w rejonie Kostrzyna nad Odrą.

Prognozowany zasięg frontu z opadami i lokalnymi burzami nad Polską o godzinie 20:00, 30 marca 2023

Front burzowy przechodzie przez Polskę, gdzie grzmi i pada, 30 marca 2023 wieczorem

Rekomendujemy sprawdzanie aktualnego zasięgu frontu z opadami i burzami na bieżących danych radaru pogodowego. Dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieć, gdzie grzmi oraz z jakim natężeniem pada oraz w jakim kierunku przesuwa się front burzowy.

Burze przechodzą przez Polskę. Front burzowy nad Ziemią Lubuską w rejonie Kostrzyna nad Odrą, 30 marca 2023

W trakcie wieczoru aktywność burzowa w Polsce powinna stopniowo słabnąć wraz ze spadkiem temperatury.

Prognozowany obszar chwiejnego powietrza nad Polską wskazujący na możliwość miejscami wystąpienia burz o godzinie 17:00, 31 marca 2023

Burze wystąpią w Polsce, prognoza 31 marca 2023

W piątek 31.03 oraz w sobotę 01.04 ponownie miejscami w Polsce wystąpią burze, ale ich prognozy przedstawimy w stosownym czasie w najnowszych wpisach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!