| |
Zagrożenie!
Falujący front sunie przez Polskę. Będą śnieżyce i trudne warunki na drogach. Spadnie do 10 cm śniegu

Falujący front sunie przez Polskę. Będą śnieżyce i trudne warunki na drogach. Spadnie do 10 cm śniegu

Nad Polską znajduje się falujący front atmosferyczny oddzielający chłodną masę powietrza na północy od znacznie cieplejszego napływającego na południe kraju. Na froncie występują opady deszczu oraz przechodzą śnieżyce. Kolejna fala opadów śniegu przejdzie przez Polskę najbliższej doby z 9-10 marca 2023, z zachodu na wschód i północny wschód kraju. Miejscami spadnie do 5-10 cm śniegu. Warunki na drogach w wielu regionach mogą być trudne. Sprawdźmy, gdzie spadnie śnieg i poczujemy następny podmuch zimy.

Aktualnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, jaki może wystąpić do 10 marca 2023

Falujący front przynosi śnieżyce w Polsce, trudne warunki na drogach, prognoza pokrywy śnieżnej do 10 marca 2023

Minionej doby przez środkowo-centralny pas Polski przechodziły śnieżyce. W wielu regionach pojawiły się opady mokrego śniegu, który zaczął osiadać i topnieć. Oficjalna pokrywa śnieżna jest podawana o poranku, ale pamiętajmy, że jest mierzona raz na dobę i często nie oddaje rzeczywistej maksymalnej pokrywy, jaka wystąpiła danej doby ze względu na wahania temperatury.

Pokrywa śnieżna notowana w Polsce o godzinie 07:00, 9 marca 2023. Dane: IMGW

Śnieżyce i podmuch zimy w Polsce, przesuwa się pofalowany front, gdzie spadł śnieg, mapa pokrywy śnieżnej 9 marca 2023

Zgodnie z prognozami, minionej doby śnieg padał szczególnie miejscami między Ziemią Lubuską przez Wielkopolskę, Ziemie Łódzką po Mazowsze oraz pogranicze Lubelszczyzny i Podlasia. Opady śniegu nadal obecnie występują z zachodu na wschód, szczególnie w pasie centralnym Polski i stopniowo przesuwają się na wschód w kierunku Lubelszczyzny.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce o godzinie 13:00, 9 marca 2023

Pofalowany front i śnieżyce w Polsce, gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów 9-10 marca 2023

Późnym popołudniem i pod wieczór opady śniegu będą miejscami zanikać na Lubelszczyźnie i Mazowszu, ale na tym nie koniec, bo już w nocy z 9/10 marca do zachodniej Polski dotrze kolejna strefa opadów śniegu, która do piątkowego 10.03 poranka obejmie kolejne regiony kraju.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 9 marca 2023

Śnieżyce i problemy na drogach, gdzie pada śnieg, prognoza opadów na pofalowanym froncie 9-10 marca 2023

Piątkowy 10.03 poranek przywita opadami śniegu szczególnie mieszkańców, od Pomorza Zachodniego przez częściowo województwo pomorskie, kujawsko pomorskie, po warmińsko mazurskie, podlaskie i północne dzielnice mazowieckiego. Strefa tych opadów z zachodu będzie się przesuwać na północny wschód w kierunku Podlasia. 

Prognoza zasięgu frontu nad Polską ze śnieżycami i opadami deszczu o godzinie 07:00, 10 marca 2023

Front ze śnieżycami przejdzie przez Polskę, będą problemy na drogach, prognoza opadów 10 marca 2023

Na południu od tego obszaru w łagodniejszym i cieplejszym powietrzu będą się miejscami pojawiać opady przelotne opady deszczu, a z upływem popołudnia i wieczorem lokalnie mogą się rozwinąć również burze, ale o tym więcej napiszemy w kolejnej prognozie. Zalecamy, aby sprawdzać gdzie pada śnieg i deszcz w czasie rzeczywistym na radarze meteorologicznym. Te dane precyzyjnie wskazują aktualny zasięg opadów nad krajem.

DobraPogoda24.pl 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!