| |
Zagrożenie!
Fala upałów wtargnie do Polski. Temperatura osiągnie 37 stopni. Wiemy, gdzie piekielny żar będzie największy

Fala upałów wtargnie do Polski. Temperatura osiągnie 37 stopni. Wiemy, gdzie piekielny żar będzie największy

W tym tygodniu do Polski wtargnie fala upałów. To będzie kolejny powiew żaru w czasie tego lata. Temperatura wzrośnie w cieniu nawet do 37 stopni C. W słońcu i centrach zabetonowanych miast będzie znacznie więcej. Ponownie poczujemy żar, który dosłownie będzie się lał z nieba. Upał nie zagości długo, bo po kilku dniach ponownie zostanie wyparty z Polski przez burze. Sprawdźmy, kiedy i gdzie pojawi się upał.

Gorące i upalne lato wróci do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 4 sierpnia 2022

Fala upałów dotrze do Polski, żar poleje się z nieba miedzy 3-4-5-6 sierpnia 2022

Upał ponownie wkroczy najpierw do zachodniej Polski. Wcześniej żar z temperaturami znacznie powyżej 30 stopni poczują m.in. Niemcy, Francuzi, Hiszpanie i Portugalczycy. Pierwsza sierpniowa fala upałów rozpocznie się już w najbliższą środę 03.08, gdy temperatura na zachodzie kraju wzrośnie do 30-33 st. C. Co ciekawe, gorąco będzie również nad morzem, a to na bałtyckich plażach w ciągu roku nie zdarza się często. Na pozostałym obszarze kraju, będziemy notować letnie temperatury, ale jeszcze bez przekroczenia granicy upału.

Prognozowany upał w Polsce, 3 sierpnia 2022

Upał i żar wraca do Polski, prognoza fali upałów 3 sierpnia 2022

W czwartek 04.08 ciepłe powietrze niosące upał w Polsce, będzie się stopniowo rozszerzać w głąb kraju na wschód. Temperatury maksymalne do około 30-35 st. C. zanotujemy, od wybrzeża przez zachodnie dzielnice kraju, w tym Wielkopolskę po miejscami południowe województwa, w tym Dolny Śląsk i Opolszczyznę. To będzie kolejny bardzo udany dzień dla wypoczywających nad Bałtykiem.

Prognozowany upał w Polsce, 4 sierpnia 2022

Żar i fala upałów w Polsce w sierpniu 2022, prognoza temperatury

W piątek 05.08 czeka nas apogeum tej fali upałów w Polsce. Na przeważającym obszarze kraju zanotujemy maksymalnie do 30-34 st. C., a miejscami na zachodzie od Kujaw przez Wielkopolskę, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk nawet 35-37 st. C.

Prognozowany upał w Polsce, 5 sierpnia 2022

Apogeum fali upałów w Polsce, prognoza żaru, 5 sierpnia 2022

To będzie silny upał, ale bez ryzyka pobicia rekordów. Niewykluczone, że zasięg upału ulegnie jeszcze korekcie, bo już za naszą zachodnią granicą, będzie czaił się front chłodny z możliwymi lokalnymi burzami, które mogą się pojawić w trakcie dnia lub wieczorem, zwłaszcza na północnym zachodzie Polski.

Silny upał w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 5 sierpnia 2022

Żar i upał wróci do Polski, prognoza temperatury 5 sierpnia 2022, mapa temperatury

Polska w tym dniu, będzie należeć do grona najcieplejszych krajów w Europie, z wyraźną znaczną anomalią temperatury, miejscami nawet o 10 st. C. wyższą od normy klimatycznej dla tej pory roku.

Prognozowana temperatura w Polsce, 6 sierpnia 2022

Do kiedy upał w Polsce, sierpień 2022

W sobotę 06.08 słabnący upał ograniczy się już tylko do południowo wschodniej Polski, szczególnie miejscami na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie zanotujemy jeszcze temperaturę osiągającą lub przekraczającą 30 st. C.

Upał nie tylko w Polsce. Prognozowana temperatura maksymalna w Europie, jaka może wystąpić między 1-10 sierpnia 2022

Upał w Polsce i Europie, prognoza temperatury od 1, do 10 sierpnia 2022

Powyższa prognoza temperatury maksymalnej w Europie, według modelu GFS, miejscami może być zaniżona o kilka st. C. Mimo to, upał w pierwszej dekadzie sierpnia, będzie możliwy na znacznym obszarze kontynentu, od Półwyspu Iberyjskiego przez Francję, Niemcy, Polskę po Włochy i Bałkany. Aktualnie najwyższe temperatury w Europie ponownie notujemy w Hiszpanii. Na południu tego kraju temperatura osiąga 42 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!