| |
Zagrożenie!
Fala mrozu będzie się przeciągać. Temperatura spada poniżej -45 stopni. Miliony ludzi dłużej poczeka na wiosnę

Fala mrozu będzie się przeciągać. Temperatura spada poniżej -45 stopni. Miliony ludzi dłużej poczeka na wiosnę

Śledzimy warunki pogodowe na całej Ziemi, gdyż wzorce atmosferyczne częstą przekładają się na późniejszy trend prognoz długoterminowych w konkretnych regionach. Aktualnie nadal fala potężnego mrozu utrzymuje się za oceanem między Alaską, Kanadą oraz północno zachodnimi stanami USA. Temperatura na tym obszarze jest znacznie poniżej normy. Mróz w nocy miejscami spada poniżej -45 st. C. W wielu prowincjach i stanach zalega mnóstwo śniegu. Szybkiego nadejście wiosny nie będzie.

Fala arktycznego powietrza zaciągana w głąb południowej i południowo wschodniej Kanady. Prognozowana temperatura powietrza na wysokości 1,5 km, 1 marca 2023

Ogromna fala mrozu w Kanadzie i USA, temperatura spada poniżej -45 st. C. Szybkiej wiosny w marcu 2023 nie będzie

Przechodzące co jakiś czas cyklony nad Kanadą i USA kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara zaciągają w głąb kontynentu chłodne powietrze arktyczne. Po ostatnich rekordowych śnieżycach i ulewach w Kalifornii, niż pojawił się nad prowincją Ontario, gdzie przynosi śnieżyce, a po jego południowej stronie również opady marznące. W rejonie Toronto opady śniegu rozpoczęły się w poniedziałek 27.02 wieczorem. Opadom towarzyszył porywisty wiatr o prędkości 50-70 km/h, który w czasie opadów znacznie ograniczał widzialność.

Mróz notowany w Kanadzie między 27/28 lutego 2023. Dane: Ogimet

Ogromny mróz w Kanadzie i USA, szybkiej ciepłej wiosny nie będzie, temperatura spada poniżej -45 st. C., pomiary 28 lutego 2023

Chłodne powietrze na znacznym obszarze Ameryki Północnej będzie się utrzymywać w kolejnych dniach i przeciągnie się na sporą część marca. Wyjątkiem będą południowo wschodnie stany USA, gdzie temperatury mają być wyższe. Miliony osób będą więc nadal zmagać się z zimowymi warunkami pogodowymi i marzyć o nadejściu wiosny. Innym biegunem zimna pozostanie nadal rosyjska Syberia, gdzie temperatura nadal spada do niemal -50 st. C. Minionej doby zanotowano -49,5 st. C. na stacji w miejscowości Delyankir.

Prognozowana anomalia temperatury między Alaską, Kanadą, USA i Meksykiem za okres do 7 marca 2023

Ogromy mróz między Kanadą i USA, temperatury są znacznie poniżej normy, prognoza do 7 marca 2023

Ochłodzenie sięgnie w najbliższych dniach nawet północnych dzielnic Meksyku, gdzie miejscami spadnie śnieg i krajobrazy mogą się na chwilę zabielić. Generalnie pokrywa śnieżna występuje na znacznym obszarze Ameryki Północnej.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Ameryce Północnej, do 4 marca 2023. Wartości podane w calach (1 cal - 2,54 cm). Miejscami prognoza może być przeszacowana

Zima w USA i Kandzie szybko nie ustąpi, prognoza pokrywy śnieżnej do 8 marca 2023

Temperatury spadające poniżej -45/-20 st. C. nadal będą możliwe w wielu prowincjach i stanach w kolejnych dniach marca. Bardzo zimno będzie szczególnie między Alaską i Kanadą po północne i częściowo północno zachodnie stany USA. Na szybkie nadejście wiosny nie ma więc co liczyć w tym regionie naszej planety.

Prognozowana minimalna temperatura w Kanadzie i USA, jaka może wystąpić w okresie do 7 marca 2023

Silny mróz w Ameryce Północnej, temperatura w Kanadzie i USA spada poniżej -45/-20 st. C., prognoza temperatury do 7 marca 2023

Uwagę przykuwa szczególnie Kanada. Na jej obszarze zima w minionych tygodniach rozwinęła się na całego i wiele wskazuje na to, że szybko nie ustąpi, a tym samym nadejście ciepłej wiosny będzie się przeciągać. O sytuacji w Polsce i Europie będziemy informować w kolejnych prognozach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!