| |
Zagrożenie!
Setki martwych ptaków w Rzymie przez noworoczne fajerwerki

Setki martwych ptaków w Rzymie przez noworoczne fajerwerki

Apele o niepuszczanie noworocznych fajerwerków nadal nie trafiają do społeczeństwa. Wiele osób ma za nic troskę o domowe i dzikie zwierzęta, które bardzo źle znoszą tysiące nocnych wystrzałów. Zamiast apeli, może bardziej do wyobraźni trafią zdjęcia ze skutkami fajerwerków. Jeden z ostatnich przykładów pochodzi z Rzymu. Ulice stolicy Włoch w okolicach dworca Termini, były usiane setkami martwych i oszołomionych ptaków.

Setki martwych i oszołomionych ptaków po fajerwerkach w Rzymie

Setki martwych ptaków w Rzymie po fajerwerkach, powitanie roku 2021

Ptaki, które przeżyły, były na tyle oszołomione, że nie mogły wznowić lotu. Zginęły głównie szpaki, które ze strachu rozbijały się o przewody wysokiego napięcia. O zdarzeniu na kanele YT poinformował Diego Fenicchia.

Martwe ptaki na ulicach Rzymu

Dodajmy, że we Włoszech na czarnym rynku przed sylwestrem pojawiają się potężne i niebezpieczne petardy o sugestywnych nazwach. Środki pirotechniczne są produkowane nielegalnie. Policja i saperzy ostrzegali, że mogą stanowić zagrożenie dla życia. Tym razem petardy były nazwane Covid, a sztuka kosztowała 50 euro.

Wystraszone i zdezorientowane ptaki na ulicach Rzymu

O tym, że petardy i fajerwerki powodują u ptaków niepokój, a co za tym idzie panikę, która w nocy może się skończyć ich śmiercią, świadczą m.in. dane radarowe z Nowego Jorku. Na radarze widać wzbijanie w powietrze i przemieszczanie stada ptaków w czasie nocy sylwestrowej 2017/2018. Tymczasem w Polsce w czasie powitania 2021 roku było podobnie

DobraPogoda24, La Repubblica


Komentarze
Wawa

Powinna być zakazana sprzedaż fajerwerków. A za odpalanie nielegalnych powinni iść do więzienia.

01 styczeń 2021 - 18:13
Odpowiedz
Monia

Straszne to jest :(

01 styczeń 2021 - 18:21
Odpowiedz
Elod

Głupota ale nie przez fajerwerki tylko inny czynnik... Tyle razy we Włoszech puszczano z różnych okazji fajerwerki i jakoś ptaki nie padały. Proszę o nie manipulowanie w tej publikacji. To nie były fajerwerki

02 styczeń 2021 - 11:17
Odpowiedz
DobraPogoda24

Zarzucanie nam manipulacji jest nieuczciwe, bezpodstawne i krzywdzące. Napisaliśmy to, o czym informował włoski dziennik La Repubblica.

02 styczeń 2021 - 11:49
Odpowiedz
Marcin

Dlaczego UE tego nie zakaże!!@!@

02 styczeń 2021 - 11:54
Odpowiedz
Marcin

To prawda, w Warszawie Ptasi Azyl tygodniami leczył ptaki, po fajerwerkach zamieścił smutny wpis na Facebooku ze zdjęciami martwych ptaków w wyleczenie których włożyli tak wiele serca i wysiłku!

02 styczeń 2021 - 11:56
Odpowiedz