| |
Zagrożenie!
Eksplozja ciepła w Polsce. Sylwestra i Nowy Rok 2022 zaskoczą temperaturą. Anomalia wyjątkowo wysoka

Eksplozja ciepła w Polsce. Sylwestra i Nowy Rok 2022 zaskoczą temperaturą. Anomalia wyjątkowo wysoka

Jesteśmy po najnowszej analizie warunków atmosferycznych, jakie będą nam towarzyszyć w czasie pożegnania starego roku. Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok 2022 zaskoczy nas wysoką temperaturą. Nie często się zdarza, aby właśnie o tej porze roku w czasie plenerowej zabawy sylwestrowej anomalia temperatury miejscami o 10-16 stopni C. była wyższa od normy wieloletniej. Pojawią się również opady deszczu, ponadto okresami wiatr będzie umiarkowany i silniejszy, zwłaszcza w zachodniej Polsce. Sprawdźcie, jaką pogodą pożegnamy stary i powitamy Nowy Rok w czasie zabawy sylwestrowej. Mamy dokładną prognozę na godzinę 24:00.

Eksplozja ciepła w Polsce i Europie w czasie powitania Nowego Roku 2022. Prognozowana anomalia temperatury, noc Sylwestrowa

Najnowsza pogoda na Sylwestra i Nowy Rok 2022. Eksplozja ciepła w Polsce, temperatury będą wysokie

Sylwestra i Nowy Rok 2022 w Polsce z wysoką temperaturą

Zgodnie z naszą pogodą długoterminową, przełom starego i nowego roku przyniesie adwekcje bardzo ciepłego powietrza znad Atlantyku. Odwilż wkroczy do całej Polski, a tym samym śnieg, który wcześniej spadł podczas fali mroźniejszej zimy zacznie szybko topnieć również ze względu na prognozowane opady deszczu i chwilami nieco silniejszy wiatr. Wybierając się na plenerową zabawę sylwestrową warto ze sobą zabrać parasol, bo miejscami będzie padać.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce w noc sylwestrową, do godziny 01:00, 1 stycznia 2022. Model ICON

Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok 2022. Prognoza opadów i temperatury w Polsce

Zasięg opadów może jeszcze ulec korekcie, gdyż jest nieco inaczej prognozowany przez poszczególne modele, ale pewne jest, że w nocy gdy będziemy żegnać stary i witać Nowy Rok opady deszczu będą możliwe na przeważającym obszarze Polski, szczególnie na północy, w centrum, na wschodzie i południu. Poniżej porównanie prognozy do wyliczeń modelu europejskiego.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, noc sylwestrowa do godziny 01:00, 1 stycznia 2022. Model ECMWF

Gdzie będzie padać, Sylwestra i Nowy Rok 2022, prognoza opadów i temperatury w Polsce

Wiatr chwilami również może być odczuwalny, ale nie będzie on stanowić zagrożenia. W porywach w czasie wznoszenia toastu może miejscami osiągać do 50-65 km/h, głównie w zachodniej, centralnej i miejscami wschodniej Polsce. Nieco silniej powieje w rejonach podgórskich.

Prognoza wiatru, noc Sylwestrowa 31 grudnia / 1 stycznia 2022

To będzie noc, gdy nie grozi nam niska temperatura z mrozem, przy którym w minionych latach dość często przed pandemią witaliśmy kolejny rok. Na mapach temperatury widać dosłowną eksplozję ciepła nad Polską. Temperatura w ostatnim dniu roku na znacznym obszarze kraju wzrośnie do 7-13 st. C. Najwyższej temperatury spodziewamy się na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, Opolszczyźnie, Pomorzu Zachodnim oraz w Wielkopolsce.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, Sylwestra 31 grudnia 2021

Eksplozja ciepła w Polsce, sylwestra 31 grudnia 2021, prognoza temperatury

Co ciekawe, ciepłe powietrze pozostanie z nami również w nocy, gdy w plenerze w wielu miastach będziemy odliczać ostatnie sekundy starego roku. Temperatura w tym czasie na znacznym obszarze kraju będzie się wahać, od 7, do 12 st. C. Chłodniej będzie tylko miejscami na wschodzie i północnym wschodzie Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o północy w czasie powitania nowego 2022 roku

Prognozowana temperatura w czasie rozpoczęcia 2022 roku w Polsce

Ciepłe powietrze pozostanie z nami również w pierwszym dniu nowego roku, szczególnie w południowej połowie Polski, czyli będzie dokładnie tak, jak przewidywaliśmy w prognozie długoterminowej.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 1 stycznia 2022

Ciepłe Sylwestra i Nowy Rok 2022 w Polsce, prognoza mapa temperatury, 1 stycznia

Sytuacja w czasie nocy Sylwestrowej może być nietypowa, bo miejscami temperatura powietrza, zamiast zwykle spadać może lokalnie wykazywać okresowo tendencją rosnącą. Dobowa maksymalna temperatura może być zanotowana o innej porze, tak jak np. dziś na południowym zachodzie Polski. Generalnie, przed nami ciepłe powitanie Nowego Roku, ale może być miejscami deszczowo z umiarkowanym i chwilami nieco silniejszym wiatrem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Wiola

A zaraz pewnie znowu zima wróci? Co za klimat...

30 grudzień 2021 - 15:23
Odpowiedz