| |
Zagrożenie!
Efekt morza nasunie się nad Polskę. Rozproszone śnieżyce suną na południe. W tych regionach spadnie śnieg

Efekt morza nasunie się nad Polskę. Rozproszone śnieżyce suną na południe. W tych regionach spadnie śnieg

Front związany z niżem Pit, jaki minionej doby w wielu regionach Polski przyniósł śnieżyce, ulewy, wichury i burze odsuwa się już za naszą południowo wschodnią granicę. Zanim pogoda zupełnie się uspokoi, to czeka nas jeszcze przejście rozproszonych śnieżyc konwekcyjnych związanych z wywołanym efektem morza. Zaciągnięte i napływające chłodne powietrze arktyczne nad Bałtykiem powoduje silne procesy parowania i powstania chmur kłębiastych bardzo zasobnych w wilgoć. Śnieżyce nasuną się z północy i będą się przemieszczać do końca dnia na południe Polski. Sprawdźmy, gdzie spadnie śnieg.

Efekt morza widoczny nad Bałtykiem nasuwający się z rozproszonymi śnieżycami nad Polskę o godzinie 08:30, 4 lutego 2023

Efekt morza wywoła rozproszone śnieżyce w Polsce za frontem i niżem, 4-5 lutego 2023

Front niosący śnieżyce z poprzedniej doby zalega jeszcze między południem Śląska przez częściowo Małopolskę i Podkarpacie. W tej części kraju pada śnieg, ale jego strefa w ciągu dnia odsunie się z Polski. W tym czasie z północy będą się nasuwać rozproszone śnieżyce wchodzące znad Bałtyku. Niewykluczone, że lokalnie znowu wystąpią nieliczne burze śnieżne.

Prognozowane rozproszone śnieżyce nasuwające się znad Bałtyku i przesuwające w głąb kraju na południe, do godziny 13:00, 4 lutego 2023

Rozproszone śnieżyce w Polsce, efekt morza, prognoza opadów 4 lutego 2023

W ciągu dnia spodziewamy się również większych przejaśnień, które dodatkowo w rejonach operacji słonecznej będą powodować liczniejsze rozwinięcie przelotnych opadów konwekcyjnych. Takie rozproszone opady wystąpią szczególnie, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Warmię, częściowo Wielkopolskę, centrum po dzielnice południowe kraju.

Prognozowane rozproszone śnieżyce w Polsce, do godziny 16:00, 4 lutego 2023

Rozproszone śnieżyce w Polsce i efekt morza, prognoza opadów 4 lutego 2023

Tym razem śnieg, który spadnie nie będzie mieć tendencji do topnienia, bo do Polski napłynęło chłodne powietrze arktyczne i pojawią się w wielu regionach ujemne temperatury przez całą dobę. Mróz na poziomie -2/-1 st. C. będzie notowany w sobotę 04.02 we wschodniej, centralnej i północnej Polsce, jak również nieco większy na południu w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 4 lutego 2023

Śnieżyce i mróz w Polsce, 4-5 lutego 2023

Śnieg po przejściu poprzedniej śnieżycy zalega, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską po Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Warmię i Śląsk. Na tym obszarze kraju pokrywa śnieżna waha się od 1, do 16 cm śniegu. Znacznie więcej śniegu zalega w rejonach podgórskich i górskich. Na tym obszarze notujemy pokrywę śnieżną, od 41 cm do ponad 100 cm. Na Kasprowym Wierchu jest obecnie ponad 155 cm.

Prognozowane rozproszone śnieżyce w Polsce, do godziny 19:00, 4 lutego 2023

Efekt morza i rozproszone śnieżyce, gdzie spadnie śnieg 4-5 lutego 2023

W godzinach popołudniowych i wieczornych bałtycki efekt morza zacznie słabnąć, a przez to liczba rozproszonych śnieżyc zacznie maleć i ograniczać się głównie do południowych dzielnic kraju, szczególnie w rejonach podgórskich oraz lokalnie popada jeszcze w centrum i na północy. Opady te będą intensywne, ale bardzo rozproszone z ograniczonym zasięgiem. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!